Minit to nieokiełznana indie games, w której giniesz co 60 s

Często spotykasz się z koncepcją gry wideo, której nigdy wcześniej nie widziałeś? Takim tytułem jest gra niezależna Minit, którą pokazano na E3.

Minit - gra niezależna

Gra zatytułowana ​​Minit, to nowy niezależna produkcja, za której powstanie odpowiadają Jan Willem Nijman i Kitty Calis. Założenie gry jest proste: gracz ginie co 60 sekund. W utrzymanej w stylu retro grze sterujemy małym spikslowanym bohaterem, który ma trafić do swojego domu. PO drodze napotyka w monochromatycznym świecie na wiele sekretów i przeszkód.

Minit to chyba najbardziej oryginalna gra pokazana na E3. Jest to jeden z tych pomysłów na sztuczki w grach, które trafiają do bardzo zakręconych głów. Nijman i Calis zaprojektowali sprytne reguły i mechanizmy, które sprawiają, że gra jest wyjątkowa. W Minicie każdy przedmiot, który można zebrać jest Twoim mieczem, płetwą lub latarką. Kiedy po minucie nasz bohater znowu obudzi się w swoim domu, może użyć zebrane przedmioty, aby rozwiązać nowe zagadki i zdobywać kolejne poziomy w grze.

Wszystko utrzymane jest w surowym, wręcz kryptograficznym środowisku, który nie każdemu może przypaść do gustu. Dźwięk towarzyszący przez cały czas to przywołujący wspomnienia 8-bitowych rytmów ze starych gier na konsole – tylko w nowym wydaniu. Fantastyczną muzykę stworzył znajomy programistów z Holandii – Jukio Kalli.

W grze Minit sukces zależy od tego jak strategicznie wykorzystamy ograniczony czas do tego, aby dojść do celu. Sami twórcy mówią, że po około dwóch lub trzech godzinach gry można z powodzeniem przejść jednominutowe zmagania. Pracowali nad swoim pomysłem od ponad 2 lat podróżując z miejsca na miejsce. W opracowaniu minimalistycznej oprawy graficznej pomógł im Dominik Johann z Niemiec.

Obejrzyj oficjalną zapowiedź wideo gry Minit:

Zespół twórców nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery gry, ponieważ wciąż walczą na tym, aby tytuł mógł pojawić się także na innych platformach oprócz komputerów. Callis zapowiedział jednak, że jeśli gra pojawi się w tym roku, to będzie kosztować mniej niż naprawdę dobra kawa.

Podsumowując, Minit to dwa kolory (czarny i biały), 60 sekund na zastosowanie swojej strategii aby dojść do celu, niesamowita muzyka i mnóstwo artystycznych pikseli.

Minit (animowany screen z gry)

źródło: The Verge