PlayLink pozwoli grać na PS4 za pomocą smartfona

Sony zapowiedziało nową usługę PlayLink dla konsoli PS4, dzięki której można użyć smartfona z Androidem lub iOS-em jako interaktywnego kontrolera konsoli.

PlayLink PS4

Firma Sony ogłosiła podczas corocznej konferencji E3 uruchomienie usługi PlayLink, które zapewni nową jakość rozgrywki po połączeniu smartfona z Playstation 4. Dzięki nowej funkcji, gracze będą mogli grać ze swoimi znajomymi za pomocą smartfona siedząc na jednej kanapie.

Nowa i innowacyjna funkcja dostarcza także całkowicie nowych doświadczeń, które znamy z urządzeń mobilnych – będą wykorzystywane możliwości sprzętowe smartfona. Gry, które będą obsługiwać PlayLink, będą działały za pośrednictwem dodatkowej aplikacji mobilnej, która zostanie wydana na urządzenia z systemami iOS i Android. Jeszcze dokładnie nie wiemy, co dokładnie będzie umożliwiała, ale na pierwszy rzut oka wygląda, że będzie używana jako dodatkowy kontroler z ekranem dotykowym.

PlayLink połączy smartfon lub tablet z konsolą PS4, aby grać w zupełnie nową kolekcję gier, które wykorzystują funkcje ekranu dotykowego lub aparatu urządzenia mobilnego. Dzieki PlayLink będzie można korzystać z wszechstronnego kontrolera między innymi do przesuwania, skakania, obracania, przyciągania i wielu innych, w zależności od gry. Niezależnie od tytułu, który wybierzemy z kolekcji PlayLink, Sony gwarantuje, że będzie to wyśmienite doświadczenie w zakresie pick-up-and-play.

Nie podano dokładnych informacji ile na początek gier będzie obsługiwało PlayLink, ale wiemy, że jednym z pierwszych tytułów będzie gra zręcznościowa o nazwie That’s You! (zwiastun poniżej). Gra będzie dostępna bezpłatnie do pobrania w wersji cyfrowej dla posiadających subskrypcję w PlayStation Plus.

Dla tych, którzy będą zainteresowani tego typu grą w trybie multiplayer, firma Sony zaprezentowało także wiele innych tytułów w tym Hidden Agenda, Knowledge is PowerFrantics, and SingStar Celebration.

Pierwsza gra z funkcją PlayLink będzie oferowana subskrybentom PlayStation Plus od 4 lipca 2017 roku, a pozostałe wymienione gry zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku.

Zwiastun That’s You:

Zwiastun Hidden Agenda:

źródło: Sony Playstation Blog – Introducing PlayLink for PS4 – An exciting new range of games to play with friends and family.