„A Way Out” to nowa 2-osobowa gra o ucieczce z więzienia

Nowa gra o nazwie „A Way Out” to nowy sposób interaktywnej rozrywki, w której wraz z innym graczem musicie wydostać się ze strzeżonego więzienia.

A Way Out - gra kooperacyjna od EA

Kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest uciekać z więzienia z najlepszym przyjacielem? Gra zatytułowana „A Way Out” od Electronic Arts oferuje taką przygodę i zapowiada się naprawdę fascynująco. Premiera gry zaplanowana jest na początek 2018 roku i zostanie wydana na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery PC. Historia dotyczy dwóch mężczyzn Vincenta i Leo, którzy siedzą w więzieniu, ale muszą współpracować, aby uciec z więzienia. Wspólnie ruszają w podróż podczas której przeżyją wiele godnych zapamiętania, wypełnionych akcją chwil: pościgów samochodowych, sytuacji wymagających skradania się, walk wręcz, strzelanin i wielu innych.

To co wyróżnia ten tytuł to ciekawy sposób rozgrywki, który w nim zastosowano. Wraz z innym graczem kontrolujecie jedną ze swoich postaci – można to robić na jednej konsoli lub przez internet – nie ma innego sposobu na granie w „A Way Out” – potrzebni są dwaj gracze. To jest ryzykowny ruch ze strony twórców, ale bez wątpienia pozwala na odkrycie naprawdę unikalnych elementów rozgrywki.

„A Way Out” to przygoda stworzona z myślą o kooperacji z poziomu kanapy lub przez sieć od twórców gry Brothers – A Tale of Two Sons.

W pierwszej zaprezentowanej zapowiedzi gry każdy z bohaterów jest kontrolowany niezależnie i w jest w pełni autonomiczny. Taka subtelna perspektywa rozgrywki może być używana w zaskakujący i sprytny sposób. Widzimy też odtwarzacz po lewej stronie ekranu wyświetlający daną scenę, dzięki czemu widzimy poczynania drugiego gracza, który porusza się niezależnie od nas.

A Way Out - gra na podzielonym ekranie
A Way Out – dwuosobowa gra na podzielonym ekranie

Poza innym sposobem rozgrywki, należy pamiętać, ze jest to gra kooperacyjna i w wielu przypadkach los naszego bohatera uzależniony jest od decyzji drugiego gracza. Niezależnie od tego, czy chodzi pomoc w skokach, czy zwisanie z okna, w grze stworzono mnóstwo okazji, w których bez pomocy partnera nie da się przejść dalej, czyli skutecznie uciec z więzienia.

I właśnie taka zależność nadaje tej grze wyjątkowy charakter, którego brakuje wielu dwuosobowym grom w które gramy z innymi na kanapie. o jest fajne! Tak więc, „A Way Out” zapowiada się na całkiem niezłą rozrywkę, w której wspólna strategia i współdziałanie z innym graczem ma największe znaczenie.

Zobacz cały trailer gry:

źródło: BusinessInsider, EA