Zapowiedź nowej gry „Star Wars: Battlefront II”

Gra „Star Wars: Battlefront II” zawiera nawiązania do błyskotliwych momentów z wszystkich 3 części – 40 lat historii Gwiezdnych Wojen.

Trailer gry „Star Wars: Battlefront II” (Mistrz Yoda)

Jednym z najbardziej oczekiwanych elementów gry „Star Wars: Battlefront II” jest niewątpliwie kampania jednoosobowa, ale sądząc po najnowszej zapowiedzi wideo może to być genialnie wymyślony  tryb multiplayer. Trailer został po raz pierwszy pokazany wczoraj podczas E3 w Los Angeles. Na krótkim filmiku możemy zobaczyć, że postaci, lokalizacje i pojazdy nawiązują do całej 40-letniej historii sagi Gwiezdnych Wojen. Pojawiają się nawet droidy bojowe Phantom Menace.

Pierwsza część gry „Star Wars: Battlefront” posiadała ograniczone nawiązania doi filmów, choć bitwa z Rogue One ostatecznie pojawiła się w ostatecznej wersji DLC gry. Jednak w przypadku drugiej części gry Battlefront, pojawiają się już wszyscy bohaterowie od Darth Maul do Rey i Kylo Ren.

Nadal nie wiadomo jaka ostatecznie będzie gra Battlefront II, ale wydaje się, że będzie zawierała wszystko to, co pojawiło się na liście życzeń fanów tej serii, a których zabrakło w poprzedniej części. Barwne bitwy obejmujące całą sagę, ulepszona obsługa pojazdów i misje kosmiczne a także ekspansywna kampania dla jednego gracza na pewno sprawią, że grający w 2. część będą zadowoleni. Wcielając się w elitarnego oficera imperialistycznego, będą starali się pomścić śmierć Imperatora i Darta Vadera.

Więcej dowiemy się być może 17 listopada 2017 roku, kiedy gra będzie miała swoją premierę na konsole i PC. Tymczasem zachęcam do obejrzenia fascynującej zapowiedzi:

źródło: The Verge