Polska gra mobilna „My Hospital” zarabia 2,5 mln zł w 10 tygodni!

„My Hospital” od polskiego studia Cherrypick Games zarabia 2,5 mln zł w 10 tygodni – po sukcesach na mobile’u gra podbija Mac App Store i rozważa IPO.

My Hospital - polska gra mobilna, która zarobiła 2,5 mln zł w 10 tygodni

Gra „My Hospital” znajduje się obecnie na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych gier na komputery Mac w 20 krajach! Cherrypick Games, developer gier mobilnych z Warszawy, pochwalił się ogromnym sukcesem swojej najnowszej produkcji „My Hospital”. Od debiutu 19 stycznia do 31 marca 2017 roku gra zdobyła ponad 3,5 mln użytkowników oraz osiągnęła przychód przekraczający 2,5 mln złotych. Wersja My Hospital na komputery z systemem macOS, która pojawiła się na rynku w maju, szybko trafiła na pierwsze miejsce list TOP 10 najpopularniejszych gier w sklepie Mac w ponad 20 krajach.

Cherrypick Games, dzięki spójnej strategii i dopracowanym procesom tworzenia gier, już od pierwszego roku działalności jest rentowne, co czynni tę firmę zupełnie wyjątkową na tle innych, polskich firm produkujących gry mobile. Ich pierwsza produkcja – Touchdown Hero, w ciągu pierwszych 12 miesięcy obecności na rynku osiągnęła przychód przekraczający 1,5 mln zł. Również kolejne gry takie jak Must Deliver czy Auctioneer okazały się być wielkimi przebojami. Łącznie gry Cherrypick Games ściągnięto już ponad 10 milionów razy.

Już tuż po premierze – My Hospital, w wersji przeznaczonej na macOS, znalazło się na pierwszym miejscu w zestawieniach najpopularniejszych darmowych gier na tę platformę w wielu regionach – w USA, Kanadzie, Chinach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji czy Brazylii.

Ostatni sukces My Hospital to kolejny etap długoletniej drogi, rozpoczętej od produkcji niewielkich, ale przemyślanych i dopracowanych gier takich jak Touchdown Hero czy MustDeliver, które w swoich kategoriach zdobyły liczne wyróżnienia i nagrody.

Doskonałe wyniki finansowe My Hospital osiągnięto m.in. dzięki przemyślanej i precyzyjnej, ale nie kosztownej kampanii marketingowej, co zasługuje na szczególne podkreślenie. Segment gier mobilnych zwodzi bowiem swoim pozornie łatwym progiem wejścia, jednak tylko niewielu niezależnym deweloperom udaje się na nim dłużej utrzymać, nie wspominając już o wygenerowaniu jakiegokolwiek dochodu. Dotyczy to przede wszystkim gier typu free-to-play, których na rynku pojawia się niezliczona ilość, jednak tylko garstka z nich zdobywa większe zainteresowanie.

Sukces finansowy My Hospital pozwoli producentom z Cherrypick Games na odważniejsze wkroczenie na kolejne rynki, w tym takie, na których właściwie wcześniej nie były obecne polskie studia deweloperskie np. w Chinach czy Indiach. Chińscy gracze mogli się już zapoznać z My Hospital w wersji iOS, a recepcja gry była na tyle gorąca, że deweloperzy wiążą olbrzymie nadzieje na sukces wraz z nadchodzącą premierą gry w wersji na Androida, która po raz pierwszy w historii firmy zostanie wydana ze wsparciem lokalnego partnera.

W związku z dynamicznym rozwojem Cherrypick Games rozważa różne opcje finansowania dalszego rozwoju firmy, w tym debiut giełdowy.

My Hospital - stwórz swój wymarzony szpital.

My Hospital to darmowa gra mobilna o najwyższej jakości, która opiera się na efektywnej produkcji i umiejętnym zarządzaniu. Gracz zarządza własnym szpitalem i leczy pacjentów różnymi medykamentami, które samodzielnie musi stworzyć. Dzięki humorystycznym animacjom, grafice i efektom dźwiękowym My Hospital zapewnia graczom doskonałą zabawę bez względu na wiek i płeć.

Grę pobierzesz bezpłatnie na urządzenia z systemem Android:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa