Misterb&b to taki Airbnb dla społeczności LGBTQ

Francuska firma Misterb&b otrzymała 8,5 mln na rozwój serwisu wynajmu mieszkań na świecie przez osoby homoseksualne.

Misterb&b - aplikacja mobilna na iOS-a i Androida

Platforma Misterb&b (znana także jako Misterbnb) rozpoczęła swoją działalność koncertując się na gejach, ale firma chce stać się platformą integracyjną dla społeczności LGBTQ. Chociaż w Airbnb można znaleźć  mnóstwo apartamentów dla osób homoseksualnych w odpowiednich dzielnicach, to użytkownicy tak naprawdę nie znają właścicieli tych mieszkań. Matthieu Jost uważa, że może to być problem, ponieważ miał złe doświadczenia z gospodarzami wynajmowanych mieszkania podczas, gdy podróżował ze swoim partnerem. A może być jeszcze gorzej, jeśli wybierasz się do kraju, w którym homoseksualizm jest nadal nielegalny i nieakceptowany.

Rezerwując apartament w aplikacji Misterb&b, wiadomo jaką masz orientację seksualną i właściciele apartamentów to akceptują. A jeśli jesteś takim typem turysty, który lubi prosić swojego gospodarza o wskazówki dotyczące spędzania wolnego czasu,, to rezerwując nocleg w tym miejscu nie będziesz musiał się martwić o  dyskryminację i nieuprzejmość ze względu na Twoją orientację.

Serwis Misterb&b

Obecnie Misterb&b współpracuje z 100 000 gospodarzami w 135 krajach. A jeśli zobaczysz stronę internetową (misterb&b – Rent a gay room or a gay bed and breakfast & stay as a gay local) lub aplikację mobilną serwisu, zauważysz, że wygląda bardzo podobnie do Airbnb, który jest gigantem na rynku. Misterb&b jest kolejnym dobrym przykładem startupu, który oddziela się od wiodącej w branży firmy technologicznej, wykorzystując niszową przestrzeń w biznesie.

Myślę, że jest jeszcze sporo miejsca do rozwinięcia biznesu w tym obszarze dla wielu innych firm. Dopóki rynek nie jest bardzo rozdrobniony, to będzie tylko z korzyścią dla klientów, ponieważ wszyscy otrzymają więcej opcji.

Czy jest zatem miejsce na mniejsze, bardziej skoncentrowane konkurencyjne serwisy do Airbnb?

Uruchomienie przez francuską firmę serwisu  Misterb&b wystartowało z 8,5 mln dolarów od Project A i Ventech, które przeznaczyły tę kwotę na budowę platformy koncentrującej się na wynajmie mieszkań na świecie dla społeczności LGBTQ. Biorąc pod uwagę wiele nisz na rynku, to może być początek bardziej sprofilowanych serwisów dla konkretnych grup użytkowników.

Misterb&b - aplikacja mobilna na iOS-a i Androida
Misterb&b - aplikacja mobilna na iOS-a i Androida

Aplikację mobilną misterb&b – gay travel pobierzesz za darmo na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play