Sony wchodzi na rynek gier mobilnych z grą golfową

W Japonii pojawił się pierwsza gra mobilna od Sony zatytułowana „Everybody’s Golf” i traktuje o grze golfa na smartfonach.

Everybody's Golf od Sony na smartfony

Rynek mobilny to łakomy kąsek dla każdej firmy, a gry na smartfony stają się coraz ważniejsze. To między innymi jest przyczyną, że przedsiębiorstwa, które nie wchodziły na mobile’a, coraz częściej próbują swoich sił w tym obszarze. Po Nintendo, przyszła pora na Sony, które również zadebiutuje na tej platformie.

Sony startuje na japońskim rynku z bezpiecznym tytułem Everybody’s Golf, który był niegdyś hitem. Gra ma już 20 lat, ale trudno opisać ją jako najlepszą grę wydaną przez firmę. Ma jednak szanse, że świetnie wpasuje się w tytuły gier mobilnych, dzięki prostej mechanice i grywalności.

To dlaczego gra ma być na razie dostępna tylko dla Japończyków jest spowodowane głównie tym, że konsola PS4 nie sprzedaje się tam dobrze. Również na rynkach zachodnich firma odnotowuje coraz mniejsze zainteresowanie. Głównym konkurentem dla domowej konsoli Playstation 4 są właśnie smartfony, na których użytkownicy wolą grać w swoje ulubione gry.

Jeśli jednak czekasz na bardziej ekscytujące tytuły firmy Sony na urządzenia mobilne, to twórcy gier na PS obiecali wydanie wersje smartfonowe takich gier jak Arc Lad, Wild Arms i Disgaea.

Everybody’s Golf ma być dostępny za darmo na urządzenia z systemami iOS i Android, ale będzie zawierał zakupy w aplikacji.

źródło: phoneArena via SlashGear