Pokéland – nowa gra mobilna z pokemonami

Przygotuj się na nową grę Pokéland od twórców Pokemon GO – obecnie dostępna jest w fazie beta tylko dla użytkowników w Japonii.

Pokéland - gra mobilna

W zaledwie kilka dni od premiery „Pokémon: Magikarp Jump” firma Pokémon Company właśnie uruchomiła nową witrynę internetową (pod adresem: www.pokeland.jp) poświęconą zupełnie nowej grze mobilnej o nazwie Pokéland. Tytuł ma być dostępny na iPhone’a i smartfony z systemem Android, jednak na razie dostępna jest w wersji beta tylko dla ograniczonej liczby użytkowników z Japonii.

Jeśli spodziewasz się, że jest to sequel gry Pokémon Go, to będziesz rozczarowany, ponieważ Pokéland wygląda na zupełnie nową grę. Według informacji zamieszczonych na stronie gry, będzie to turowa rozgrywka polegająca na walce z innymi stworkami na różnych poziomach.

Gra została opracowana przez Ambrella, to samo studio gier, które zajmowało się tytułem Pokémon Rumble na konsole Wii, WiiU i 3DS. W grze będzie można używać swojego konta Nintendo, a rozgrywki będą odbywały się przez aktywne połączenie internetowe.

Obecnie aplikacja jest dostępna dla pierwszych 10 000 japońskich użytkowników smartfonów z Androidem, którzy pobiorą aplikację – przypuszczam, że lista chętnych jest już zamknięta :)

Screen ze strony internetowej gry: Pokéland

W finalnej wersji gry znajdziemy 134 Pokémonów, 52 poziomy na 6 wyspach. Testerzy wersji beta mogą grać tylko na pierwszych 15 poziomach. Gra powinna być dostępna bezpłatnie.

Na razie nie wiemy, kiedy ostatecznie gra zostanie udostępniona w Japonii i innych krajach na świecie, ale beta testy kończą się 9 czerwca. Jeśli więc wszystko przebiegnie sprawnie, w ciągu kilku tygodni można spodziewać się nowej gry z Pokémonami.

źródło: Engadget – Get ready for a new Pokémon game for smartphones via Kotaku