„Prison Architect: Mobile” – popularna indie game trafia na tablety

Studio Paradox Interactive wydało popularną grę „Prison Architect: Mobile” na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Prison Architect: Mobile

Gra mobilna „Prison Architect: Mobile” była do tej pory dostępna tylko w wybranych krajach, a teraz jest już oficjalnie udostępniana w kolejnych lokalizacjach. Jednak mogą w nią grać tylko Ci użytkownicy, którzy posiadają tablety z systemami iOS lub Android.

Niestety większość urządzeń nie jest obsługiwana, ze względu na to, że obsługa gry na małym ekranie byłaby znacząco utrudniona. Wydaje się jednak, że na smartfonach z większymi ekranami lub fabletach można byłoby w nią spokojnie grać, no ale… Pomimo problemu z kompatybilnością urządzeń, wygląda na to, że obsługiwane tablety mają też pewne problemy z awariami lub zamrożonymi ekranami podczas ładowania gry. Na szczęście gra jest darmowa, więc nie ma co narzekać.

Dla tych, którzy nie kojarzą tej pozycji, przypomnę, że „Prison Architect: Mobile” to wersja mobilna popularnej indie game na PC. Pod względem mechaniki jest to mieszanka symulacji, zarządzania i strategii, którą bardzo łatwo jest opanować i rozgrywać.

Zaczynamy od budowy więzienia, a następnie musimy utrzymać w nim stale rosnącą liczbę więźniów. Naszym zadaniem jest prowadzenie dochodowego przedsiębiorstwa więziennego, w taki sposób aby zapanować nad zamieszkującymi je przestępcami.

Obejrzyj zwiastun gry:

Podczas gdy Architekt Prison: Mobile jest płatna w wersji na komputery, to na Androida i iOS-a można pobrać ją za darmo. Na szczęście nie ma reklam, ale są zakupy w aplikacji, które sięgają nawet 13,99 dolarów. To, że gra jest dostępna w wersji bezpłatnej, oznacza tylko tyle, że oferuje bezpłatne demo. Można kupić pełną wersję gry wykupując  w aplikacji  dostęp za 13,99 USD. Można też kupić pojedyncze pakiety (epizody) lub fragmenty architektury.

Biorąc pod uwagę, że wersja na PC kosztuje ponad dwukrotnie więcej, można powiedzieć, że wersja na tablety jest dostępna w całkiem niezłej cenie.

Prison Architect: Mobile (screen) Prison Architect: Mobile (screen)

Pomimo tego, że gra ma pewne problemy podczas uruchomiania, Architekt Prison: Mobile jest znany jako świetna gra symulacyjna podobna do Dungeon Keeper, Dwarf Fortress oraz Theme Hospital. Jestem przekonany, że kiedy problemy z awariami i zamrożeniem zostaną wyeliminowane, gra zapewni tyle samo godzin zabawy, co jego odpowiednik na desktopy. Twórcy zapowiedzieli, że niebawem pojawi się aktualizacja, która powinna wyeliminować wszystkie wykryte do tej pory błędy.

Polecam instalację bezpłatnej wersji gry ze sklepu Google Play (na Androida) lub App Store (na iOS-a), aby sprawdzić, czy przypadnie Wam do gustu:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Android Police – Paradox Interactive have released Prison Architect: Mobile for good behavior