Duolingo dodało naukę języka japońskiego

W aplikacji mobilnej Duolingo dodano wsparcie dla japońskiego – od teraz możesz zacząć uczyć się tego języka bezpośrednio na smartfonie.

nauka języka japońskiego w aplikacji mobilnej Duolingo

Duolingo to popularna i bezpłatna aplikacja mobilna do nauki języków obcych. Dzisiaj, w aplikacji na iOS-a dodano wsparcie dla języka japońskiego, co oznacza, że możecie już zacząć uczyć się tego języka na iPhone’ie. Użytkownicy Androida wkrótce także otrzymają aktualizację z japońskim.

To zdecydowanie najbardziej pożądany i wyczekiwany kurs języka w pięcioletniej historii Duolingo – powiedział Luis von Ahn, współzałożyciel i prezes firmy Duolingo.

Zespół już od dawna pracował nad dodaniem języka japońskiego, jednak różne systemy i struktury piśmiennictwa sprawiły, że nie był to łatwy projekt do wdrożenia. Duolingo mogło postawić w swoim kursie na Romaji, który reprezentuje japońskie dźwięki w zachodnim alfabecie, ale prawdopodobnie nie byłoby to zbyt użyteczne dla tych, którzy chcieliby wybrać się w podróż do Japonii. Projektanci dodali około 100 znaków Kanji i wszystkie znaki Hiragana – dzięki temu masz możliwość nauki jednego z najtrudniejszych języków na świecie.

Ale… skoro nauczyliście się języka polskiego, nie powinniście mieć problemu z japońskim :)

Język japoński w Duolingo
Język japoński w Duolingo.

W dzisiejszym wpisie, Duolingo podkreśliło również, że nowy kurs koncentruje się na rzeczywistych sytuacjach z życia codziennego  jak zamówić jedzenie, poruszać się po mieście itp.). Wprowadzono naukę japońskich zwrotów, które mogą okazać się użyteczne, jeśli planujesz pojechać w 202 roku na Igrzyska Olimpijskie do Japonii. No cóż masz, w takim przypadku macie około 3 lata na podszlifowanie japońskiego :)

日本語を勉強しています!

Oprócz japońskiego możesz uczyć się angielskiego (w polskim interfejsie), niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i wielu innych języków (w interfejsie po angielsku).

Aplikację pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Duolingo – How we invented a new way to teach one of the most difficult languages to learn