Netflix nakręci swoją wersję serialu „Wiedźmin”

Serial „Wiedźmin” (z ang. „The Witcher”) zostanie nakręcony przez Netflixa – Andrzej Sapkowski będzie konsultantem przy produkcji serii.

Netflix nakręci serial „Wiedźmin”

Netflix zapowiedział, że wyprodukuje anglojęzyczny serial The Witcher (Wiedźmin) oparty na książkach fanatsy napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego. Przypomnijmy, że seria przygód Wiedźmina została już zekranizowana w Polsce w 2001 roku, zanim popularna gra komputerowa odniosła swój międzynarodowy sukces.

W komunikacie prasowym czytamy, że Sapkowski będzie służył pomocą przy tworzeniu serialu jako konsultant: „Jestem podekscytowany, że Netflix nakręci adaptację mojej opowieści, ściśle trzymając się materiałów źródłowych i fabuły, którą tworzyłem przez trzydzieści lat”.

W produkcję serialu będzie zaangażowany Jarek Sawko i Tomek Bagiński, znany ze swojej nominowanej do Oscara za animowany film krótkometrażowy pt. „Katedra”. Zarówno Bagiński, jak i Sawko należą do polskiego studia specjalizującego się w efektach specjalnych Platige Image, odpowiedzialnego za intro dla gier wideo „The Witcher”. Bagiński będzie reżyserował co najmniej jeden odcinek każdego sezonu serialu.

Producentami wykonawczymi będą także Sean Daniel (Mumia,  The Expanse) oraz Jason Brown (The Expanse) partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company.

Nie określono dokładnej daty premiery serialu, ale podejrzewam, że fani książek Sapkowskiego nie mogą się już doczekać.

Przeczytaj także: „Osmosis” – nowy francuski serial sci-fi od Netflixa

źródło: Platige – The Witcher Saga on Netflix