Android O pobierzesz w ramach Programu Beta na Androida

Google udostępni do pobrania wersję beta mobilnego systemu operacyjnego Android O w Programie Wersji Beta na Androida.

Android O Beta Program

Google udostępni dzisiaj wersję systemu Android O w ramach Programu Wersji Beta na Androida. Podobnie jak w przypadku Androida N Beta w zeszłym roku, każda osoba posiadająca urządzenie zgodne z najnowszym systemem, będzie mógł przetestować mobilny system operacyjny Android O, jeszcze przed oficjalna premierą.

Wersja systemu dla deweloperów została udostępniona juz w marcu tego roku. Od dzisiaj wszyscy, którzy zapiszą się do programu będą mogli, na własną odpowiedzialność wypróbować nowy system na własnej skórze. Jeśli chcesz wypróbować Android O beta, musisz zalogować się na stronie: google.com/android/beta i wybrać urządzenie dla którego chcesz pobrać system w trybie OTA.

Po zarejestrowaniu mogą minąć nawet 24 godziny, zanim aktualizacje zostaną udostępnione. Jeśli trwa to dłużej, upewnij się, że urządzenie jest podłączone do internetu, otwórz Ustawienia → Informacje → Aktualizacje systemu i sprawdź dostępność aktualizacji. Pamiętaj, że jeśli ręcznie zainstalujesz Androida O metodą Flash przez pobranie na urządzenie jego obrazu ze strony developer.android.com, nie otrzymasz aktualizacji OTA automatycznie, chyba że urządzenie jest też zarejestrowane na stronie Programu Android Beta.

Które urządzenia spełniają wymagania programu Android O Beta?

  • Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player
  • Pixel C, Pixel, Pixel XL

Urządzenia spełniające wymagania programu, na których jako główny użytkownik jest zalogowane Twoje konto Google, są pokazywane na tej stronie. Aby zobaczyć listę kont używanych na urządzeniu, otwórz Ustawienia → Konta → Google.

 

W nadchodzących miesiącach powinny pojawić się trzy wersje beta, jeśli Google dotrzyma harmonogramu, który został ogłoszony w marcu. Po pierwszej, który pojawi się od dzisiaj na zarejestrowanych urządzeniach, druga wersja zostanie wydana  do końca czerwca, a ostatnia beta do końca lipca. Tak więc ostatnia wersja Androida prawdopodobnie trafi na wyżej wspomniane urządzenia przed końcem sierpnia, biorąc pod uwagę czas udostępniania Androida N w zeszłym roku.

Program Android Beta umożliwia wypróbowywanie przedpremierowych wersji Androida i przesyłanie opinii. Urządzenia zarejestrowane w programie otrzymają bezprzewodową aktualizację OTA (over-the-air) do najnowszej wersji Beta Androida O. Aktualizacje otrzymywane w ramach tego programu zawierają wersje przedpremierowe, w których mogą występować błędy i usterki mające wpływ na działanie urządzenia (zobacz znane problemy).

Jeśli wcześniej brałeś udział w Programie Android N Beta, musisz zarejestrować się jeszcze raz, by otrzymać Androida O w wersji Beta. Możesz pozostać w Programie Android Beta nawet po wydaniu wersji O, by testować przyszłe wydania serwisowe (MR – maintenance release) Androida O. Jeśli zdecydujesz się pozostać w programie, Twoje urządzenie będzie automatycznie otrzymywać aktualizacje OTA wersji przedpremierowych wydań MR w miarę ich udostępniania. Po zakończeniu programu zaczniesz otrzymywać normalne aktualizacje publiczne.

Zawsze możesz zrezygnować z uczestnictwa w programie i przywrócić stabilną, publicznie dostępną wersję Androida. Uwaga: gdy wyrejestrujesz z programu urządzenie, na którym jest zainstalowana wersja Beta Androida, wszystkie dane użytkowników zapisane w jego pamięci zostaną usunięte.

źródło: Google I/O 2017