Czy OnePlus 5 zbliża się wielkimi krokami?

W sieci pojawił się kolejny teaser, który miałby potwierdzać nazwę kolejnego modelu OnePlus 5 – czy to oznacza, że już wkrótce zobaczymy nowego flagowca?

OnePlus 5 - teaser HELLO 5

Kolejne doniesienia potwierdzają nazwę OnePlus 5 dla nowego flagowca chińskiego producenta. Rzekomy teaser ujawnia dwie informacje: nazwę modelu smartfona oraz to, że premiera jest już blisko. Niestety nie widziałem tej grafiki na żadnym z oficjalnych profili OnePlus, więc ciężko poręczyć za autentyczność tej zapowiedzi.

Przyjmując, że zapowiedź jest prawdziwa, to należy sądzić, że kolejny smartfon chińskiej firmy będzie nazywał się OnePlus 5. Grafika z napisem „Hello 5” sugeruje również, że urządzenie zostanie wydane latem tego roku, podobnie jak poprzednie flagowce OnePlus: „Hey Summer! Give me five!”

Zobacz także: OnePlus wypuściło teaser Back to Basics

Chociaż nie podano jeszcze żadnych inne szczegółów dotyczących modelu OnePlus 5 jest wiele plotek i doniesień, które sugerują, że smartfon będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 6 GB pamięci RAM. Co więcej, OnePlus 5 miałby posiadać bardziej przyzwoitą baterię o pojemności 3600 mAh, dwie kamery i wyświetlacz AMOLED o przekątnej 5,5 cala (brak informacji o rozdzielczości).

Firma OnePlus jest znana z tego, że jej urządzenia tzw. „flagowi zabójcy”, należałoby oczekiwać, że OnePlus 5 będzie kosztował około 500 USD (ok. 1910 zł) lub nieco więcej.  Czas pokaże, czy pojawiające się w sieci szczegóły były prawdziwe lub przynajmniej w części zbieżne z rzeczywistością.

źródło: phoneArena – Another OnePlus 5 teaser confirms the name of the flagship killer and release timeframe