Ludzie zaczęli robić ubrania z torby FRAKTA…

Wszystko zaczęło się od torby Balenciaga, która do złudzenia przypomina kosztującą 1,99 zł torbę ze sklepu IKEA – teraz internauci poszli krok dalej tworząc z niej ubrania.

Drugie życie torby FRAKTA z IKEA - czyli co można z niej zrobić?

Duża, niebieska torba o nazwie FRAKTA ze sklepu IKEA, która zawsze jest w stanie poradzić sobie z zakupami ze szwedzkiego sklepu, znalazła nowe zastosowanie. Od kiedy francuski dom mody luksusowej Balenciaga, założony przez hiszpańskiego projektanta Cristóbala Balenciagę, zaprojektował błękitna, skórzaną torbę (w cenie ok. 8000 zł) do złudzenia przypominającą torbę z Ikei, internauci pociągnęli ten pomysł i zaczęli wymyślać inne części garderoby, które można z niej zrobić.

Przeczytaj także: Ikea zrobiła genialną kampanię z zapytaniami Google’a

Z pewnością większość osób ma w domu jedną z takich toreb i chociaż mogliście być przekonani, że ma ona tylko jedno zastosowanie, to właśnie teraz przeżywa swoje pięć minut w świecie mody (sic!)

Zrobiona z polipropylenu FRAKTA jest łatwa do czyszczenia i jak zapewnia IKEA wystarczy zmyć na mokro i wysuszyć. Plastikowa torba osztuje niecałe 2 zł, a szwedzka firma od razu zareagowała w social mediach, wykorzystując sprytnie sytuację z Balenciagą.

jak odróżnić torbę FRAKTA Ikei od torby Balenciaga

IKEA FRAKTA vs. Balenciaga

Wygląda jednak na to, że historia torby FRAKTA się nie skończyła i dom mody otworzył nowe możliwości dla tego produktu. Internauci zaczęli zamieszczać na Instagramie własne kreacje stworzone z torby. Wystarczy wyszukać wpisy z hashtagiem #FRAKTA #balenciaga, żeby podziwiać kreatywność ludzi z całego świata, którzy publikują ręcznie robioną odzież (couture?).

Wśród ubrań można podziwiać naprawdę nieźle wykonane czapki, maski na twarz, buty, gorsety, a nawet stringi! Co ciekawe, istnieją nawet sklepy internetowe, które zaczęły już sprzedawać ubrania made of frakta.

Przykłady ubrań zrobionych z torby FRAKTA

Oto kilka przykładów stworzonych kreacji przez użytkowników Instagrama:

Kolekcja IKEA X sklepu internetowego Mr. Gugu – inspiracją była oczywiście ikeowa torba:

Kolekcja Ikea X - sklep Mr. Gugu & Miss Go
Kolekcja Ikea X – sklep Mr. Gugu & Miss Go

No cóż nie pozostaje nic innego, jak wyjąc swoją Fraktę i wymyślić dla niej nowe zastosowanie – możliwości są nieskończone…

źródło: Dazed Digital – So, people are making clothes out of IKEA bags now