Dzięki Beenode znajdziesz swoje klucze, portfel i wiele więcej

Inteligentny brelok Beenode pozwoli namierzyć wszystko to, do czego go przyczepisz, a aplikacja mobilna wskaże dokładne miejsce na mapie.

Beenode Smart Finder

Prawdopodobnie każdy z nas, miał w swoim życiu taką sytuację, że nie mógł odnaleźć ważnych rzeczy osobistych. Każdemu bowiem zdarza się zapomnieć, gdzie położył klucze do domu lub samochody, portfel, albo inne małe przedmioty, które wpadają na przykład pod kanapę.

Niektórzy mają taką sytuacją raz w roku, ale są też tacy, którym zdarza się to kilka razy w tygodniu. Aby temu zapobiec i zaoszczędzić sobie stresu i czasu czeski startup stworzył Beenode Smart Key Finder.

Beenode można przyczepić do niemal wszystkiego, czego nie chcesz zgubić. Dzięki aplikacji mobilnej, o takiej samej nazwie, można szybko i łatwo namierzyć rzeczy, do których przyczepiliśmy brelok. Oprócz lokalizacji na mapie, można zdalnie uruchomić sygnał dźwiękowy w breloku. Dodatkową funkcją tego urządzenia jest uruchomienie aparatu, żeby zrobić sobie zdjęcie smartfonem. Brelok działa w oparciu o moduł Bluetooth w zasięgu wzroku ok. 50 metrów. Można także użyć alarmu, który zacznie wydawać dźwięk.

Najważniejsze funkcje Beenode:

 • Dzwonienie do rzeczy – wystarczy użyć aplikacji mobilnej na smartfonie, aby uruchomić dźwięk w breloku.
 • Włączanie sygnału dźwiekowego na smartfonie – jeśli szukasz swojego telefonu. Gadżet działa także w drugą stronę, tzn. można za jego pomocą uruchomić sygnał dźwiękowy na zawieruszonym telefonie (nawet jeśli jest w trybie cichym).
 • Ostatnio zapisane lokalizacje – aplikacja mobilna Beenode zapisuje także ostatnio namierzoną lokalizację gadżetu, dzięki czemu można łatwo odnaleźć miejsce, w którym go zostawiłeś.
 • Robienie selfie i samowyzwalacz – naciskając krótko przycisk na Beenode, można robić zdjęcia smartfonem z dużej odległości – tylko uważajcie w miejscach publicznych!

Jak działa Beenode?

Aplikacja wykorzystuje technologię Bluetooth Low Energy (BLE) do komunikacji z urządzeniem Beenode. Maksymalny zasięg wynosi 50 m (164 stopy), który może się różnić ze względu na warunki zewnętrzne. Dodatkowo wykorzystywane są usługi geolokalizacyjne telefonu, aby zapisać ostatnią znaną lokalizację urządzenia Beenode.

Trzeba pamiętać jednak , że korzystanie z funkcji GPS lub Bluetooth działających w tle może znacznie zmniejszyć żywotność baterii smartfona.

Urządzenie dostępne jest w 5 kolorach: białym, pomarańczowym, seledynowym, fioletowym i czarnym. Za dodatkowe 3,90 euro można dokupić dizajnerskie naklejki, które zamienią jednokolorowe wzornictwo w wyjątkową ozdobę do torebki.

Producent oferuje dwuletnią gwarancję na urządzenie, a wymienna bateria powinna wystarczyć na około 6 miesięcy nieprzerwanego działania. Wraz z urządzeniem dodawana jest dodatkowa bateria .

beenode - wersje kolorystyczne

Parametry techniczne wersji 2.0 (wydanej w sierpniu 2016 r.):

 • wymiary: 36 x 36 x 5,8 mm
 • waga: 10g
 • kontrola za pomocą aplikacji przy użyciu modułu Bluetooth 4.0
 • 20-sekundowy dźwięk alarmu
 • dioda LED (aktywuje się wraz z alarmem dźwiękowym)
 • zasilanie: wymienna bateria CR2032 (w zestawie)
 • przycisk na urządzeniu (do selfie, i do funkcji znajdź telefon)

Aplikacja na iOS-a i samo urządzenie działa z iPhone’em 4S i nowszymi, iPadem 3. gen. i nowszymi, iPadem Mini 1. gen. lub nowszym oraz iPodem touch 5. gen. lub nowszym. Jeśli chodzi o urządzenia z systemem Android, to znany problem Bluetootha w Androidzie 6.0 (Marshmallow) może mieć wpływ na łączność Beenode z urządzeniami, co sprawia, że urządzenia Beenode nie działają. Należy pamiętać, że aplikacja Beenode nie będzie działać dopóki nie zaktualizujesz Androida do wersji minimum 6.0.1. Poza tym akcesorium powinno współgrać z urządzeniami z systemem Android 4.4 lub nowszym.

Beenode - aplikacja mobilna (screen) Beenode - aplikacja mobilna (screen)

Do czego można przyczepić Beenode?

Oczywiście z aplikacją można sparować dowolną liczbę breloków i zarządzać nimi z poziomy wygodnego menu. Każdy brelok można przypisać do określonego przedmiotu: kluczy, motoru, wózka dla dzieci, obroży dla psa, portfela, roweru czy walizki.

Są to tylko przykłady, a właściwe zastosowanie zależy tak naprawdę od Twoich osobistych potrzeb…

Przykłady zastosowań breloka Beenode
Przykłady zastosowań breloka Beenode

Zanim pobierzesz appkę, pamiętaj, że do jej prawidłowego działania potrzebujesz breloka Beenode, który kupisz w cenie 25 euro (ok. 100 zł) w oficjalnym sklepie producenta.

Aplikacja dostępna jest za darmo w sklepie App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play