„22 Seconds” – wciągająca gra twórców „Ballz” i „2048”

Nowa gra mobilna „22 Seconds” to szybka i prosta zręcznościówka, która uzależnia już po dwudziestu dwóch sekundach grania.

22 Seconds - gra mobilna od Ketchapp Games

Studio Ketchapp Games, odpowiedzialne za produkcję takich tytułów jak retro pong pt. Jump2048 oraz Ballz, wydało właśnie niezwykle prostą i przyjemną grę mobilną zatytułowaną „22 Seconds”. Jest ona tak banalnie prosta, że w zasadzie nie trzeba tłumaczyć jej zasad. A każde podejście spowoduje, że będziesz chciał pobić swój rekord.

Gra jest bardzo podobna do Pinballa, ponieważ musisz dobrnąć odbijającą się piłką jak najdalej unikając po drodze napotykane przeszkody. Jak sama nazwa gry wskazuje, masz tylko 22 sekundy, aby uzyskać jak najlepszy wynik.

Sterowanie piłeczką odbywa się przez przesuwanie palcem po ekranie smartfona. Gdy tylko wykonasz swój pierwszy ruch, zaczyna się odliczanie czasu – dokładnie 22 sekundy i ani chwili dłużej. Należy jak najsprawniej przesuwać położenie piłki do przodu, na boki i a niekiedy w dół. Wbrew pozorom nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać, bo piłeczka cały czas odbija się od ścianek i przeszkód. Twórcy napisali w opisie gry, że „22 Seconds” jest łatwa do nauczenia się, ale trudna do opanowania.

Migający na ekranie wskaźnik upływającego czasu powoduje, że rozgrywka staje się stresująca – tylko nie rzucajcie smartfonem! za 22 sekundy możecie spróbować ponownie :) Należy unikać stających na drodze ścianek i ruchomych przeszkód, które spowalniają i oddalają Cie od uzyskania wysokiego wyniku w grze. Należy też wspomnieć o diamentach do zebrania, a kiedy zdobędziesz ich wystarczającą liczbę (100) możesz zamienić je na różne rodzaje piłek, na przykład w kształcie arbuza, misia, piłki do nogi albo Emoji. Obejrzenie reklamy wideo pozwoli Wam zdobyć 20 dodatkowych diamentów.

Światowy rekord w grze to 1244 m, spróbujcie go pobić! Po kilku pierwszych rundach ledwo udało mi się pobić 500 m, ale nie dam za wygraną.

Przykładowe zrzuty ekranów z gry:

22 Seconds - screen z gry
22 Seconds - screen z gry

Celem gry jest dojście jak najdalej. Gdy czas się skończy, zobaczysz podsumowanie jak daleko udało Ci się zajść. Gra umożliwia podzielenie się swoimi imponującymi wynikami ze znajomymi, albo spróbować ponownie i ponownie…

Zobacz na poniższym wideo przykładową rozgrywkę:

Gra „22 Seconds” dostępna jest do pobrania za darmo na iOS-a i Androida, chociaż w aplikacji znajduje się płatna opcja pozbycia się wyskakujących reklam.

źródło: Ketchapp Games