The Light Phone to baaardzo minimalistyczny telefon

Telefon wielkości karty kredytowej The Light Phone pozwala tylko wykonywać połączenia głosowe – to możliwie najbardziej podstawowy telefon.

The Light Phone

Smartfony są obecne w naszym życiu niemal na każdym kroku, polegamy na nich, aby poruszać się w nowych miejscach, szukamy na nich informacji i pozostajemy dzięki nim w kontakcie ze znajomymi. Nowy, minimalistyczny telefon The Light Phone przeznaczony jest dla tych osób, które chcą odciąć się od ciągłych powiadomień z aplikacji mobilnych, ale chcą być nadal w kontakcie ze światem za pośrednictwem telefonu – tylko i wyłącznie za pomocą rozmów telefonicznych…

Urządzenie jest rozmiaru karty kredytowej i posiada tylko podstawowe funkcje:

  • wykonywanie rozmów telefonicznych (wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych),
  • pokazywanie aktualnej godziny,
  • zapisanie w pamięci 9 ulubionych numerów telefonu.

Tak, zgadza się – nie sprawdzisz na nim e-maila, nie wejdziesz na Facebooka, a nawet nie wyślesz wiadomości tekstowej SMS. Nie posiada też żadnych dodatkowych modułów, typu Bluetooth, czy połączenie z Wi-Fi. Urządzenie działa w ten sposób, że zakładamy konto i instalujemy aplikację mobilną na smartfonie. W ten sposób przekierowujemy połączenia przychodzące i wychodzące do Light Phone’a. Oznacza to, że użytkownicy nie muszą kupować kolejnej karty SIM i mogą korzystać na nim ze swojego obecnego numeru telefonu.

Przeczytaj także: O phone powinien być przepisywany na receptę

The Light Phone - opis funkcji

Light Phone nie posiada simlocka i działa w sieci GSM 2G – użytkownicy w Stanach Zjednoczonych muszą płacić 5 dolarów miesięcznie za tę usługę. Poza USA można użyć karty nano SIM, która należy kupić we własnym zakresie. Według producenta urządzenie działa do 3 dni w trybie gotowości na jednym ładowaniu baterii. Oprogramowanie to bardzo uproszczona wersja Androida bez zbędnych funkcji. Telefon dostępny jest w kolorze białym i czarnym.

Urządzenie został po raz pierwszy uruchomione na Kickstarterze w 2015 r., a pierwsza partia została wysłana do użytkowników w styczniu tego roku. Osoby, które chciałyby teraz zakupić ten gadżet muszą zapłacić 150 USD, czyli ok. 575 zł.  Telefon ma trafić do sprzedaży pod koniec maja, ale obecnie będzie dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych.

Więcej znajdziesz na stronie projektu: thelightphone.com

źródło: The Verge – This minimalist cell phone is designed to be as basic as possible