Amazon FreeTime dostępne na Androida

Amazon uruchomiło swoją usługę dla dzieci FreeTime w formie aplikacji mobilnej na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android.

Amazon FreeTime na Androida

Usługa oparta na miesięcznej subskrybcji dla dzieci Amazon FreeTime Unlimited została uruchomiona w 2012 roku. W bibliotece mediów znajduje się mnóstwo treści przeznaczonych wyłącznie dla dzieci, w tym książki, programy telewizyjne, filmy, gry i aplikacje. Do tej pory usługa była dostępna tylko na urządzeniach Kindle i Fire TV, ale firma Amazon rozszerza zasięg uruchamiając aplikację mobilną na Androida Amazon FreeTime.

Aplikacja jest bezpłatna i oferuje dzieciom dostęp do tysięcy materiałów edukacyjnych i rozrywkowych. Miesięczny abonament zaczyna się od 2,99 USD miesięcznie, w ramach którego odblokowywana jest dodatkową liczbę ponad 10 000 książek, filmów wideo, aplikacji i gier dla każdej grupy wiekowej.

Aplikacja posiada także dodatkową funkcję kontroli rodzicielskiej, umożliwiającą rodzicom selektywne pobieranie zawartości dla swoich dzieci oraz zarządzanie czasem używania aplikacji. Czas korzystania można ustawiać w zależności od rodzaju treści lub w zależności od osiąganych celów edukacyjnych w appce. Funkcja Bedtime automatycznie wyłącza program FreeTime w nocy i utrzymuje nieaktywność do momentu obudzenia rodziców. W ustawieniach można zmienić czas w dni powszednie i weekendy.

Oprócz wszystkich tych pożytecznych treści, aplikacja Amazon FreeTime posiada wbudowaną bezpieczną przeglądarkę internetową dla dzieci, która blokuje dostęp do nieodpowiednich dla małoletnich treści.

Więcej o usłudze i planach taryfowych przeczytasz na stronie: amazon.com/amazon-freetime

Aplikacja FreeTime dostępna jest do pobrania w sklepie Google Play na smartfony i tablety z Androidem:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon