Coraz więcej transakcji online odbywa się na smartfonie

Smartfony są coraz bardziej popularnym urządzeniem, na którym robimy zakupy internetowe, wygląda na to, że niedługo przegonią komputery.

Każdego roku, zauważamy, że smartfony zdobywają coraz większą popularność, jeśli chodzi o robienie zakupów online. Urządzenia mobilne są zatem doskonałym narzędziem nie tylko do robienia płatności ale także do szybkich i bezpiecznych zakupów.

Chociaż komputery osobiste i laptopy jeszcze pod koniec 2015 roku były zdecydowanymi faworytami jeśli chodzi o narzędzia do robienia zakupów online, to obecnie różnica między smartfonami a komputerami wynosi zaledwie 5 punktów procentowych. Dla mniejszości, która nie jest jeszcze przekonana do idei handlu m-commerce, obawy mogą być związane z bezpieczeństwem i przyzwyczajeniem do funkcjonalności komputerów PC/laptopów, dzięki czemu te urządzenia wciąż mają przewagę.

Jednak czas triumfu komputerów w tym obszarze może potrwać jeszcze tylko przez pewien czas. Zauważalny trend wzrostowy wykonywania zakupów za pośrednictwem smartfonów wskazuje jednocześnie na systematyczny spadek udziału liczby komputerów PC w tej konkurencji.

Oczywiście, telefony komórkowe i smartfony przeszły bardzo długą drogę zanim użytkownicy przekonali się, że jest to szybki i bezpieczny sposób robienia zakupów w internecie. Przypomnijmy sobie jednak czasy, w których nie wszyscy byli optymistycznie nastawieni do robienia zakupów przez internet na komputerach…

Zakupy online wg urządzenia (komputery vs. smartfony)
Zakupy online wg urządzenia (komputery vs. smartfony)

źródło: Global Web Index – The Smartphone’s Rise as an Online Purchasing Device