Oryginalny StarCraft 1.18 w wersji cyfrowej za darmo

Prawie 20 lat od wydania, oryginalna gra StarCraft od Blizzarda dostępna jest już do pobrania w wersji cyfrowej za darmo dla każdego.

StarCraft 1.18 download free

Pod koniec marca Blizzard ogłosił plan wydania gry „StarCraft: Remastered”, która ma się pojawić jeszcze w tym roku. Oprócz odświeżonej grafiki 4K zostaną do niej dodane nowe funkcje gry online. Ogłoszono także, że gracze mogą spodziewać się, że oryginalna gra RTS wraz z rozszerzeniem Brood War zostanie udostępniona bezpłatnie z aktualizacją dla gry w wersji 1.18 (patch).

I oto nadszedł ten dzień, w którym możesz ponownie zagłębić się w świecie strategii czasu rzeczywistego w grze StarCraft, gdy tylko pobierzesz swoją kopię (na komputery PC lub wersję na macOS). Prawie 20 lat od premiery, Blizzard właśnie wydał dzisiaj oryginalną grę – plus rozszerzenie Brood War – za darmo na komputery PC i Mac. Jeszcze kilka dni temu gra kosztowała około 10-15 dolarów.

Firma twierdzi, że wykorzystano okazję, aby ulepszyć system anty-cheat gry, aby uchronić graczy przed tymi którzy lubili oszukiwać, oraz poprawiono zgodność z systemami Windows 7, 8.1 i 10 i naprawiono kilka poważnych błędów.

StarCraft wprowadził wiele nowych, rewolucyjnych rozwiązań, które na zawsze zmieniły oblicze strategii czasu rzeczywistego: diametralnie różne strony konfliktu, rzetelny balans mocy jednostek oraz mnogość opcji strategicznych połączona z łatwymi do opanowania zasadami. Dowiedz się, dlaczego w StarCrafta nadal grają tysiące graczy na całym świecie, choć od jego premiery minęło prawie dwadzieścia lat.

Dlaczego teraz gra StarCraft pojawiła się za darmo?

Za kilka miesięcy firma zamierza wypuścić zremasterowaną wersję gry. Zarówno grafika jak i dźwięk zostały poprawione i dostosowane do obecnych systemów operacyjnych. Gdy nowa wersja trafi do sprzedaży, w porównaniu z nią oryginał będzie prawdopodobnie wyglądał trochę przestarzale – więc może to być okazja do zdobycia kilku nowych fanów gry.

StarCraft: Remastered to gruntownie odświeżona wersja obowiązkowej pozycji z gatunku strategii science-fiction. Odświeżono między innymi wygląd jednostek, budowli i scenerii, poprawiono warstwę dźwiękową i poszerzono obsługiwane rozdzielczości. Ilustrowane przerywniki między misjami tchną nowe życie w zmagania i zwycięstwa takich bohaterów jak Artanis, Fenix, Tassadar, Raynor i Kerrigan.

Darmowa wersja cyfrowa gry StarCraft 1.18 jest jednak dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy podobnie jak ja chcieli sobie zagrać, ale zawieruszyli starą płytę, pożyczyli ja kumplowi, albo po prostu nie mają od dawna napędu CD w komputerze :)

Darmową wersję StarCraft 1.18 pobierzesz ze sklepu Blizzarda lub na stronie internetowej gry.

źródło: Blizzard