Google Hire – nowa platforma dla rekruterów?

Firma Google buduje nową platformę Hire dla rekruterów poszukujących pracowników, czyżby LinkedIn miało się obawiać o swoją pozycję?

Google Hire - nowy serwis dla rekruterów

Google testuje nowy projekt o nazwie Google Hire, który jest aplikacja internetową dla osób rekrutujących pracowników (źródło Axios).

Usługa jest obecnie używana przez takie firmy jak Medisas, DramaFever i Poynt, które za jej pomocą zbierają aplikacje na stanowiska. Google Hire prawdopodobnie budowane jest przez ludzi z firmy Bebop, zespołu ds. rozwoju aplikacji dla przedsiębiorstw, którą gigant wyszukiwania nabył w 2015 roku.

Strona główna nowego serwisu jest bardzo uboga i trudno jest dokładnie określić, jakie funkcje on oferuje. Wielce prawdopodobne jest, że nowy serwis Google’a będzie rywalizować z narzędziami i serwisami społecznościowymi dla rekruterów i poszukujących pracy, takimi jak LinkedIn, Indeed i Greenhouse.

Hire to najnowsze przedsięwzięcie z nowej kategorii praca, które pojawiło się w kręgach zainteresowania Google’a. Firma niedawno uruchomiła Areo – agregat do dostarczania żywności i usługi utrzymania domu w Indiach oraz Meet – aplikację wideokonferencyjną dla użytkowników biznesowych.

Póki co nie pojawił się żaden oficjalny komunikat Google’a w sprawie nowego serwisu. Oficjalna strona internetowa usługi: hire.withgoogle.com

źrodło: The Next Web – Google is building a job platform for recruiters