Usługa „YouTube TV” dostępna w 5 miastach USA

Usługa transmisji strumieniowej YouTube TV została uruchomiona w pięciu miastach w Stanach Zjednoczonych – aplikacja dostępna do pobrania.

Aplikacja mobilna YouTube TV

YouTube TV usługa strumieniowej transmisji wideo została po raz pierwszy ogłoszona pod koniec lutego tego roku, a dzisiaj udostępniono ją w pięciu miastach USA: San Francisco Bay Area, Los Angeles, Nowym Jorku, Filadelfii i Chicago.

Nowa usługa streamingowa jest niezależną platformą od YouTube Red – usługi premium serwisu YouTube – która zawiera treści pochodzące od użytkowników YouTube’a. YouTube TV to samodzielna aplikacja mobilna przeznaczona do strumieniowania programów telewizyjnych, w tym ABC, CBS, Fox, NBC, CW, Disney, ESPN, FX, USA i dziesiątek innych kanałów telewizji kablowej. Oprócz tego użytkownicy mają dostęp do standardowej zawartości wideo YouTube. Kanały premium takie jak Showtime są dostępne za dodatkową opłatą.

YouTube TV jest konkurencją dla innych usług przesyłania strumieniowego, takich jak DirecTV Now, Sling TV i PlayStation Vue, a jej zestaw funkcji obejmuje opcje dla urządzeń z funkcją cloud DVR z nieograniczoną przestrzenią na przechowywanie danych oraz inteligentnym systemem rekomendacji. Z jednej subskrypcji może korzystać maksymalnie aż 6 osób. Poza okresem próbnym abonament wynosi 35 dolarów miesięcznie za pakiet podstawowy.

Aby uzyskać dostęp do YouTube TV, należy pobrać aplikację mobilną YouTube TV na urządzenia z systemami iOS lub Android. Użytkownicy z wybranych regionów USA mogą już teraz skorzystać z bezpłatnego miesięcznego okresu próbnego. YouTube oferuje bezpłatne przesyłanie zawartości przez Chromecast do telewizora.

YouTube TV screen YouTube TV screen

Aplikację YouTube TV – Watch & Record TV pobierzesz obecnie tylko z amerykańskiego sklepu App Store i Google Play.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: MacRumors – ’YouTube TV’ Streaming Service Launches in Five U.S. Cities