Nowa aplikacja mobilna mBank 3.0 pojawi się 12 kwietnia

Nowa wersja aplikacji bankowości mobilnej mBank 3.0 pojawi się w 12 kwietnia w sklepach z aplikacjami na urządzenia z systemem iOS i Android.

Premiera aplikacji bankowości mobilnej mBank 3.0

Rzecznika prasowy mBanku, Krzysztof Olszewski zapowiedział dzisiaj na Twitterze oficjalny start nowej wersji aplikacji mobilnej mBank 3.0. Długo oczekiwana premiera odbędzie się w środę 12 kwietnia 2017 r. o godzinie 11.00 podczas konferencji prasowej. Wtedy też aktualizacja aplikacji prawdopodobnie trafi do sklepów Google Play i App Store.

Wśród nowości, bank wymienia między innymi wygodniejszą nawigację, odświeżony, nowoczesny design, szybszy sposób logowania, nowe funkcje. Kod PIN do aplikacji się nie zmieni (logowanie i autoryzacja transakcji za pomocą PIN-u), możliwe będzie sprawdzenia stanu konta przed zalogowaniem. Zmieni się sposób wykonywania przelewów i podgląd ostatnich transakcji oraz dodano możliwość łatwego wygenerowania kodu BLIK. Tyle z ujawnionych nowości.

Nie jest jednak tajemnicą, że klienci najbardziej czekają na nowe sposoby płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona. W listopadzie, podczas konferencji Google’a  poświęconej wejściu płatności Android Pay do Polski, zapowiadano, że mBank wprowadzi je wkrótce. Być może zbiegnie się to wraz z wprowadzeniem nowej aplikacji, choć w rzeczywistości jest to niezależne od nowej appki. Do tej pory Android Pay dostępny jest w czterech bankach: Alior Banku, BZW BK, T-Mobile Usługi Bankowe i Nest Banku.

Na Twitterze, Olszewski odpowiedział na jeden z wpisów, że zostaną wprowadzone nowe płatności mobilne – można więc liczyć na to, że będą to płatności zbliżeniowe HCE.

Jeśli marzycie o Apple Pay, to jeszcze żaden z banków nie zapowiedział wprowadzenia tej metody i jest ona również niezależna od aplikacji, dlatego nie nastawiałbym się na Waszym miejscu na tę funkcję.

mBank pokazał także pierwszy ekran nowej aplikacji, na którym widoczna jest plansza z cyframi do wprowadzenia PIN-u oraz stan rachunku przed zalogowaniem. Oprócz tego widoczne są ikony do Blika i mapy placówek i bankomatów.

mBank 2.0 vs. mBank 3.0

Więcej nowości i wygląd nowej aplikacji mBank 3.0 w środku poznamy już 12 kwietnia.

mBank 3.0 - co się zmieni?

Warto dodać, że osoby, które korzystają z aplikacji w wersji 1.0 będą musiały zainstalować najnowszą wersję, aby korzystać z bankowości mobilnej tego banku.

źródło: mBank – Już 12 kwietnia 2017 r. zaprezentujemy nową wersję aplikacji mobilnej mBanku.