Zwycięzca i finaliści konkursu Doodle 4 Google 2017

Ten uroczy rysunek, wygrał tegoroczny konkurs graficzny Doodle 4 Google – a minęło trochę czasu zanim poznaliśmy finalistów.

Po miesiącach rozważań Google wybrało zwycięzcę tegorocznego konkursu Doodle 4 Google 2017. Zwycięski rysunek został stworzony przez Sarah Harrison, uczennica z Connecticut. Oto jej projekt:

Zwycięska praca w konkursie Doodle 4 Google 2017, autor Sarah Harrison
Zwycięska praca w konkursie Doodle 4 Google 2017, autor Sarah Harrison

Coroczne wydarzenie, ma na celu wyłonienie najlepszej pracy uczniów polegającej na  stworzeniu wrześniowego logo na stronie głównej wyszukiwarki Google. Tegoroczny temat brzmiał: „Jak widzę przyszłość?”.

– Moja przyszłość to świat, w którym wszyscy możemy nauczyć się kochać nawzajem pomimo naszej religii, płci, rasy, pochodzenia etnicznego czy seksualności – powiedziała Harrison na temat swojego projektu – Marzy mi się przyszłość, gdzie wszyscy są bezpieczni i wszędzie akceptowani, gdziekolwiek są i kimkolwiek są.

Doodle stworzone przez Harrison opublikowano na głównej stronie Google’a w piątek. Dziewczyna otrzyma dodatkowo stypendium w wysokości 30 000 dolarów, Chromebooka, tablet z Androidem i odwiedzi siedzibę Google w Mountain View w Kalifornii, aby spotkać się z zespołem Doodle. Jej szkoła otrzyma od Google’a 50 000 dolarów na wydatki związane z technologią.

Google wyróżnił także finalistów krajowych w każdej z czterech grup wiekowych (przedszkole do trzeciej klasy, czwarte i piąte klasy, szóstej i siódmej klasy, ósmej i dziewiąte klasy). Finaliści otrzymają stypendium w wysokości 5 000 dolarów, wycieczkę do siedziby Google’a, Chromebooka i tablet z Androidem.

Oto prace wyróżnionych finalistów krajowi konkursu Doodle 4 Google 2017:

Finaliści konkursu Doodle 4 Google 2017

Wszystkie wyróżnione prace znajdziesz na stronie internetowej konkursu.