Snapchat inteligentnie żartuje z Instagrama

Na Prima Aprilis Snapchat dodał wyrafinowany filtr, którym pokazał, że też może skopiować produkty Facebooka, przy okazji obnażając ich minusy.

Snapchat vs. Instagram

Po miesiącach kopiowania wszystkich kluczowych funkcji Snapchata przez Facebooka, przyszedł czas na wyśmianie plagiatu i pokazanie słabości na przykład Instagrama.

Z okazji 1 kwietnia Snapchat dodał nowy filtr, który powodował, że snap wyglądał dokładnie tak jak zdjęcie zamieszczone na Instagramie :) Jednak najbardziej obnażający minusy serwisu Facebooka był podpis, trzy płaczące z radości emoji.

To chyba najlepszy żart jaki Snapchat mógł zrobić Instagramowi za to, że kopiuje jego funkcje. Fakt, że „my_mom” jest jedną z trzech osób, które polubiły zdjęcie, to kolejny dowód na to, że młodzi ludzie nie ukryją się w tym serwisie przed starszymi użytkownikami, w tym rodzicami.

Podczas gdy Facebook od jakiegoś czasu wprowadza w swoich produktach skopiowane ze Snapa elementy, to filtr primaaprilisowy Snapchata jest pierwszym inteligentnym wyśmianiem tego procederu.

Czy pracownicy Facebooka wprowadzą swoje innowacyjne funkcje? Wygląda na to, że wprowadzenie momentów, czy innych funkcji nie spowoduje, że użytkownicy Snapchata zaczną udostępniać zdjęcia i filmy swojej mamie (sic!)

Sprawdź w jaki sposób dodawać filtry w aplikacji mobilnej Snapchat.

Według mnie to doskonałe zagranie, jednocześnie pokazujące, że na nic Instagramowi upodobnianie się do popularnego komunikatora dla młodych!

Oto, jak można było zażartować wczoraj z Instagrama:

Snapchat vs. Instagram (screen) Snapchat vs. Instagram (screen)

Prosimy o więcej takich inteligentnych żartów!

A oto, jakie żarty z okazji Prima Aprilis zrobiły inne firmy w tym Google: Prima Aprilis, czyli najlepsze żarty na 1 kwietnia w internecie

źródło: Snapy pochodzą z serwisów Business Insider (Snapchat’s April Fools’ joke shows it can copy Facebook for a change) i TechCrunch (Snapchat wins April Fools’ with its jab at Instagram)