Nazwa użytkownika nie wlicza się już w limit 140 znaków na Twitterze

Twitter oficjalnie ogłosił, że nazwy użytkowników poprzedzone znakiem „@” nie wliczają się już w 140-znakowe limity tweeta.

@Nazwa użytkownika nie wlicza się w limit 140 znaków tweeta

W ubiegłym roku pojawiły się pierwsze pogłoski na temat tego, że Twitter rezygnuje z limitu 140 znaków w tweetach. Pierwszym krokiem była decyzja, że zdjęcia i multimedia nie wliczały się w limit znaków. Teraz to samo wprowadzono dla nazw użytkowników.

Oto dlaczego to ma sens. Aby zrozumieć, dlaczego ta zmiana jest bardzo ważna, wyobraźmy sobie, że odpowiadasz na czyjegoś tweeta, a następnie inna osoba dołącza się do odpowiedzi i jeszcze inna. Jeśli chcesz im wszystkim odpowiedzieć, do tej pory nazwy użytkowników mogły zabrać połowę 140-znakowego limitu odpowiedzi.

Od teraz na Twitterze, w limt 140 znaków tweeta wlicza się jedynie dodawany tekst. Oficjalna aplikacja wyświetli listę @nazw_użytkowników nad tweetem, aby można było kontrolować, kogo chcemy pozostawić w dyskusji. Aktualizacja jest obecnie uruchamiana w wersji przeglądarkowej i aplikacjach mobilnych. Prawdopodobnie aplikacje innych firm wdrożą tę funkcję wkrótce, ale @nazwy będą w dalszym ciągu wyświetlane.

źródło: twitter Blog – Now on Twitter: 140 characters for your replies