[30 marca] Dzień w historii technologii

Sprawdź co wydarzyło się w historii technologii 30 marca: pojawił się pierwszy komercyjny komputer UNIVAC I i zamknięto AT&T Graphics Software Labs.

30 marca - Dzień w historii technologii

30 marca 1951: UNIVAC I – pierwszy komercyjny amerykański komputer

John William Mauchly i J. Presper Eckert zaprezentowali pierwszy komercyjny komputer, UNIVERSAL Automatic Computer (UNIVAC I). Komputer został wyprodukowany przez firmę Sperry Rand Corporation w Biurze Spisu Powszechnego Stanów Zjednoczonych. UNIVAC działał do 1963 r.

Komputer był nie tylko pierwszym komercyjnym komputerem amerykańskim, ale także pierwszym komputerem przeznaczonym do operacji na dużych liczbach. Pierwszymi klientami, którzy zakupili te urządzenia były agencje rządowe takie jak Census Bureau i US Air Force. Wysłanie pierwszego komputera zajęło prawie rok.

30 marca 1993: Zamknięto laboratorium oprogramowania graficznego AT&T Graphics Software Labs

Laboratorium oprogramowania graficznego AT&T (AT&T Graphics Software Labs) zostało zamknięte i przeniesione do AT&T Multimedia Software Solutions. Dział koncentrował się na produktach z programami graficznymi opartymi na grach 3D, takich jak AutoCAD, RIO, TOPAZ dla komputerów PC i Mac.