Kalendarz Google oficjalnie zadebiutował na iPada

Aplikacja mobilna Kalendarz Google’a pojawiła się dzisiaj w sklepie App Store w wersji na iPady – już możesz zainstalować aplikację na swoim urządzeniu.

Kalendarz Google na iPada

Aplikacja Kalendarz Google na urządzenia z systemem iOS  może być wyjątkowo przydatne, jeśli jesteś znudzony preinstalowanym kalendarzem firmy Apple.

Do tej pory google’ową wersję aplikacji można było zainstalować tylko na iPhone’ie – dwa lata później Google zaktualizowało Kalendarz, aby dodać obsługę tabletu iPad. Tak, możesz w końcu umówić się na spotkania i ustawić cele, korzystając z większego obrazu na iPadzie… W tej wersji aplikacji, rozszerzenie obsługi iPadów to jedyna poważna aktualizacja, ale Google zapowiada dodanie wkrótce więcej nowości.

Przede wszystkim w przygotowaniu jest widżet widoku dla Obecnego Dnia, który będzie wyświetlał nadchodzące wydarzenia zarówno na ekranie blokady, jak i w centrum powiadomień. To nie jest ewolucyjna funkcja (wystarczy zapytać użytkowników Androida), ale powinno uzupełnić braki w wersji na iOS-a.

Kalendarz Google’a na iPada pobierzesz za darmo ze sklepu App Store, klikając na poniższy przycisk:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: Google Blog – Calendar on iPad: Ready for Business