[28 marca] Dzień w historii technologii

Tego dnia wykorzystano komputer w farmaceutyce do modelowania komórki wirusa HIV, wydano kamerę Kodak DC40 i system BeOS 5.0.

28 marca - Dzień w historii technologii

28 marca 1986 Zaczęto wykorzystywać komputery do badań nad AIDS

W jednym z najwcześniejszych stadium badań w leczeniu epidemii AIDS, która latach 80. dopiero niedawno zaczęła zbierać swoje żniwo, zespół z Roche Laboratories w New Jersey opublikował artykuł w czasopiśmie Science, który omówił teoretyczne podstawy dla cząsteczki proteazy HIV. Projektowanie cząsteczek, z których zbudowane są wirusy, jest jednym z wielu sposobów, który naukowcy farmaceutyczni zaczęli wykorzystywać komputery.

28 marca 1995 Wydano Kodak DC40

Kodak wydaje aparat DC40, który jest tylko drugą aparatą cyfrową dla rynku konsumenckiego. Wprowadzony po upływie roku od aparatu QuickTake 100 firmy Apple marketing firmy Kodak był w dużej mierze odpowiedzialny za popularyzację fotografii cyfrowej.

28 marca 2000: Uruchomiono wersję BeOS w wersji 5 Maui

Uruchomiona została wersja systemu operacyjnego BeOS 5. o nazwie kodowej „Maui”, który był klonowany dla werjii desktopowej środowiska GNOME. BeOS był zaktualizowany do wersji 5.1 zanim został przejęty przez firmę Palm. Open source’owa wersja nosiła nazwę „Haiku”.