Mozilla przejmuje aplikację Pocket

Firma Mozilla przejęła Read It Later, Inc., twórcę aplikacji mobilnej Pocket, do przechowywania linków do artykułów, filmów i innych treści internetowych.

Mozilla + Pocket

Aplikacja Pocket sprawi, że Mozilla będzie bardziej widoczna na urządzeniach mobilnych, a także dostarczy użytkownikom narzędzi potrzebnych aby mieć dostęp do wysokiej jakości treści.

Pocket dołączy do produktów Mozilli razem z przeglądarkami Firefox, skupiając się na promowaniu łatwego dostępu do treści wysokiej jakości. Zespół pracujący przy aplikacji wesprze inicjatywę Mozilli Context Graph.

– Jesteśmy przekonani, że dostępność wysokiej jakości treści w Sieci jest kluczem do utrzymania bezpiecznego Internetu poprzez walkę z narastającą fali centralizacji i zamkniętymi platformami. Pocket daje użytkownikom narzędzia, których potrzebują, aby mogli się angażować i udostępniać treści na własnych zasadach, niezależnie od platformy sprzętowej lub treści. Dzięki temu ich aktywność online może być bardziej bezpieczna, samodzielna i niezależna – Chris Beard, CEO Mozilli

Pocket wnosi do Mozilli ciekawy projekt z 10 milionami unikalnych użytkowników miesięcznie na iOS-ie, Androidzie i w sieci oraz ponad 3 miliardami zachowanych treści.

W ciągu ostatniego roku, ściśle współpracując z zespołem pracującym przy Pocket nad zintegrowaniem aplikacji z Firefoksem, stworzono wspólną wizję.

– Bardzo dobrze oceniamy współpracę z Mozillą w ciągu ostatniego roku. Jesteśmy ciekawi jak współpraca wpłynie na rozwój aplikacji i nowych produktów dla naszych użytkowników – Nate Weiner, Pocket CEO

W wyniku przejęcia Pocket będzie własnością Mozilla Corporation i stanie się częścią projektu open source Mozilli.

źródło: Blog Mozilla – Mozilla przejmuje Pocket