Na Instagramie można już zachować wideo na żywo

W aplikacji mobilnej Instagram można od teraz zachowywać do rolki aparatu swoje filmy nagrane w trybie Instagram Live (wideo na żywo).

Zachowywanie wideo online z Instagrama

Instagram ogłosił oficjalnie, że w najnowszej wersji aplikacji mobilnej Instagram dodano nowa funkcję umożliwiającą zapisywanie w pamięci smartfona nagranych transmisji online.

Usługa działa bardzo prosto – wystarczy wybrać przycisk w prawym górnym rogu aplikacji, aby zapisać wideo w rolce aparatu. Warto zauważyć, że filmy na żywo nadal nie zostaną zapisane na koncie w serwisie Instagram, więc odbiorcy będa mieli ograniczony czas na obejrzenie nagranej transmisji.

Nowa opcja może zachęcić użytkowników do częstszego udostępniania filmów na Instagramie. Wcześniej użytkownicy mogli mniej chętnie nagrywać ważne momenty na żywo przez Instagrama, gdyż inne aplikacje pozwalają zachowywać nagrany materiał. Teraz użytkownicy mogą dzielić się filmami online ze znajomymi i jednocześnie zapisywać je na zawsze w urządzeniu.

Aktualizacja Instagrama dostępna jest już na urządzenia z systemami iOS i Android – sprawdź uaktualnienie w swoim sklepie.

źródło: Instagram Press – New: Save Your Live Video to Your Phone