Grindr dodał do aplikacji swoje specyficzne Emoji

Mobilna aplikacja randkowa dla gejów Grindr posiada teraz swoje specyficzne emotikony, które wprost sugerują znaczenie bakłażana lub brzoskwini.

W tym tygodniu pojawiły się w aplikacji randkowej dla gejów Grindr niestandardowe zestawy Emoji, które wprost sugerują znaczenie niewinnych warzyw lub owoców. Oprócz tego pojawiły się także specyficzne emotikony, których znaczenie znane jest w tym środowisku.

Wśród emotów znalazły się kajdanki, tatusiowie w skórzanych wdziankach, jednorożce i różne skróty, które oznaczają rankę (date), podłużne i okrągłe owoce w ramce Polaroida, itp.

Podczas gdy wiele z nowych Emoji Grindra to przerobione z istniejących emotikon, niektóre są zupełnie nowymi przedmiotami do obrazowania przeróżnych sytuacji. Mając to na uwadze, trzeba znać znaczenie języka emoji oraz skrótów używanych przez osoby homoseksualne.

Pozwólcie, że nie będziemy się zagłębiać w znaczenie niektórych z emotikonów. Należy przyjąć, że język emoji jest coraz bogatszy, a wykorzystanie go w kontekście Grindra jest dowodem na to, że niewinne obrazki z komunikacji mobilnej można wykorzystać do prawie każdego przekazu – bez względu na język ojczysty czy kulturowe pochodzenie.

To nie jest pierwszy raz, gdy emotikony wychodzą na przeciw potrzeb różnym grupom osób, niedawno Unicode zapowiedziało wprowadzenie Emoji dla osób z rudymi włosami.

Czy takie dostosowanie Emoji jest dobre? Nie zamierzamy osądzać, obejrzyjcie sami:

Nowe Emoji w aplikacji randkowej dla gejów Grindr
Nowe Emoji w aplikacji randkowej dla gejów Grindr

źródło: Mashable – New Grindr emoji make eggplants and peaches look downright innocent