Gry z PS4 już wkrótce pojawią się w Playstation Now

Do końca tego roku abonenci usługi Playstation NOW otrzymają dostęp do dodatkowych tytułów na PS4 w cenie 20 $ miesięcznie.

Playstation NOW logo

Usługa PlayStation NOW, która niestety nie jest jeszcze dostępna w Polsce, obecnie oferuje w streamingu online tylko gry na konsolę Playstation 3. Sony zapowiedziało jednak, że doda również możliwość pełnego strumieniowania tytułów na PS4, oznacza to, że oferta subskrypcji będzie znacznie bardziej interesująca.

Chociaż Sony jeszcze nie potwierdziło, które gry będą dostępne w usłudze, to można spodziewać się, ze zostaną dodane najnowsze tytułu, które będą atrakcyjne dla użytkowników.

Sony bez wątpienia chce wciąż sprzedawać gry, dlatego nie należy spodziewać się że najatrakcyjniejsze hity będą dostępne po prostu przez usługę streamingową. Bez względu na to, sama zapowiedź, że gry z PS4 pojawią się w usłudze PS NOW powinna być dobrą wiadomością dla wszystkich graczy, zwłaszcza tych, którzy chcą zwiększyć swoją bibliotekę gier.

Sony nie potwierdziło również, czy cena za subskrypcję zostanie podwyższona po dodaniu nowych gier z PS4. Póki co wiemy, że będą one dostępne w ramach istniejących planów, ale to jeszcze nie oznacza, że kwoty nie zostaną podwyższone. Po tym jak Microsoft ogłosiło Xbox Game Pass z grami EA na Xboxa One w cenie 10 dolarów miesięcznie, jest mało prawdopodobne, że Sony zdecyduje się na podwyżki i tak niemałego abonamentu. Tym bardziej, że już do samego skorzystania z gier w ramach Playstation NOW  trzeba posiadać konsolę Sony.

Niestety nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na temat tego, czy usługa zostanie udostępniona polskim użytkownikom.

źródło: Playstation Blog – PlayStation Now: Stream PS4 Games in 2017