Euclidean Lands – połączenie kostki Rubika i strategii

Gra mobilna „Euclidean Lands” to sprytna gra logiczna na iPhone’a łącząca w sobie kostkę Rubika z „Monument Valley” i „Hitman Go”.

Euclidean Lands (gra mobilna na iOS-a)

Logiczno-strtegiczna gra mobilna Euclidean Lands została dzisiaj wydana na urządzenia z systemem iOS i wygląda na to, że zapowiada się ciekawa i przyjemna rozgrywka. Gra przypomina piękną architekturę z Monument Valley oraz mechanikę z gry turowej Hitman Go. W dodatku wszystko skonstruowano na zasadzie działania kostki Rubika. Jest to z pozoru przedziwna kombinacja, ale działa i oferuje doświadczenie, które są relaksujące i trudne zarazem.

W grze Euclidea Lands sterujemy małym wojownikiem uzbrojonym we włócznię, który znalazł się w kolorowym świecie zbudowanym z przemieszczających się sześcianów i trójwymiarowych poziomów. Każdą z figur można przesuwać palcami i na tym w zasadzie odbywa się sterowanie.

Podobnie jak w Hitman Go, wojownik może poruszać się tylko w jedno miejsce w czasie. Każdy kto układał kostkę Rubika z łatwością będzie manipulował i obracał rzędy bloków, aby ułożyć odpowiednią ścieżkę do wyjścia. Na każdym poziomie gry należy odnaleźć drogę do wyjście. Jak zawsze początek gry jest prosty, ale wraz z postępem wszystko staje się coraz bardziej skomplikowane. Twórcy wprowadzili do rozgrywki także wrogów i potężnych bossów, których należy pokonać.

Euclidean lands (screen z gry na iOS-a)

Choć zasady są proste, grając w Euclidean Lands zmuszasz szare komórki do intensywnej pracy.  Sam pomysł jak dostać się do wyjścia czasami nie wystarczy, trzeba także unikać ataków nachalnych wrogów i przemyśleć w jaki sposób się ich pozbyć. Gra okazuje się zaskakująco trudna, ale to wspaniała, niezależna pozycja dla graczy wymagających intelektualnego i strategicznego wysiłku, w stylu indie games.

Poziomy stają z czasem coraz większe i bardziej złożone, a to wymaga sporej koncentracji, aby je przejść. Założę się, że trafisz w końcu na poziom, na którym wykorzystasz wiele prób zanim uda się zaliczyć zadanie i rozwiążesz zagadkę do pierwszego bossa.

Obejrzyj oficjalne wideo:

Jest to idealna rozrywka na smartfona, ale w miejscu, gdzie możesz się skupić – na pewno nie na przystanku autobusowym!  Sterowanie i wykonanie gry jest bardzo przemyślane, które zachęca do eksperymentowania ruchami i wypróbowaniem nowych pomysłów na zaliczenie zadania. Gra jest pełna abstrakcyjnych pojęć, lecz powiązanie jej z grami planszowymi i łamigłówkami sprawia, że jest bardzo prosta do zrozumienia.

Została stworzona przez austriackie studio niezależne Kunabi Brother, znane z takiego tytułów jak wielokrotnie nagradzany i doceniany BLEK.

Gra kosztuje 2,99 euro (ok. 13 zł) i za tę cenę mamy 40 różnorodnych zlokalizowanych w pięciu rozdziałach. Gra wystarczy Ci z pewnością na kilka godzin intelektualnej rozrywki. Możesz ja pobrać ze sklepu App Store na urządzenia z systemem iOS:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Może Cie zainteresować także inna gra matematyczna Euclidea – zabawa z geometrią euklidesową na smartfonie.