Cukierowo – mobilna gra dla dzieci polecana przez psychologów

W pierwszy piątek marca na targach Moto EXPO XXI odbyła się premiera gry Cukierowo na urządzenia mobilne z systemem Android.

Cukierowo - gra mobilna dla dzieci

Aplikacja Cukierkowo została stworzona zgodnie z wytycznymi psychologów i ma wspierać rozwój dziecka. Jej producentem jest Macro Games SA, a na polski rynek została wprowadzona we współpracy z Big Blue Marble Inc.

Cukierowo to przeznaczona dla dzieciom gra zręcznościowa, polegająca na ćwiczeniu refleksu poprzez wskazywanie maskotce owoców do spożycia. Gra powstała we współpracy z psychologiem dziecięcym i bazuje na najnowszych odkryciach badawczych neuropsychologii. Grająca w nią osoba ćwiczy m.in. refleks, funkcje wykonawcze (kontrola i hamowanie) orazskupienie uwagi, co znacząco przyczynia się do ogólnej poprawy funkcjonowania poznawczego.

– Spora cześć badań wskazuje, że gry, nawet te najprostsze, mogą mieć pozytywny wpływ na nasze umiejętności i rozwój. U dzieci poprawia się motoryka na linii ręka – oko,zauważa się lepszą regulację emocji oraz ogólny rozwój poznawczy, uwzględniający szybkość reakcji, widzenie, koncentrację i rozpoznawanie bodźców. Przy projektowaniu gry zwrócono uwagę na to, by uwzględnić te elementy – mówi Witold Siekierzyński, psycholog współpracujący z Macro Games SA.

Premiera gry odbyła się na targach motoryzacyjnych Moto EXPO XXI w strefie dziecięcej, gdzie najmłodsi mieli okazję spędzić czas m.in. w świecie Minecraft – grając, rysując, kolorując oraz biorąc udział w zabawach i animacjach specjalnie przygotowanych przez zespół Mycraft.pl – największego i najstarszego w Polsce centrum społeczności Minecraft. Cukierowo spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem. Rodzice zachwalali nie tylko prostotę gry, ale też przyjazną dla dziecięcego oka szatę graficzną.

Cukierowo - screen z gry

Już pod koniec miesiąca graczom udostępniona zostanie dodatkowa funkcjonalność, dająca możliwość uzyskania specjalnych bonusów. Pilotaż tej akcji został zaplanowany we współpracy z operatorem sieci telefonii komórkowej T-Mobile.

Cukierowo - screen z gry

Aplikacja jest już dostępna dla urządzeń opartych o system Android, jednak wkrótce cieszyć będą nią się mogli również użytkownicy systemu iOS. Grę można pobrać w sklepie Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa