Cukierowo – mobilna gra dla dzieci polecana przez psychologów

W pierwszy piątek marca na targach Moto EXPO XXI odbyła się premiera gry Cukierowo na urządzenia mobilne z systemem Android.

Cukierowo - gra mobilna dla dzieci

Aplikacja Cukierkowo została stworzona zgodnie z wytycznymi psychologów i ma wspierać rozwój dziecka. Jej producentem jest Macro Games SA, a na polski rynek została wprowadzona we współpracy z Big Blue Marble Inc.

Cukierowo to przeznaczona dla dzieciom gra zręcznościowa, polegająca na ćwiczeniu refleksu poprzez wskazywanie maskotce owoców do spożycia. Gra powstała we współpracy z psychologiem dziecięcym i bazuje na najnowszych odkryciach badawczych neuropsychologii. Grająca w nią osoba ćwiczy m.in. refleks, funkcje wykonawcze (kontrola i hamowanie) orazskupienie uwagi, co znacząco przyczynia się do ogólnej poprawy funkcjonowania poznawczego.

– Spora cześć badań wskazuje, że gry, nawet te najprostsze, mogą mieć pozytywny wpływ na nasze umiejętności i rozwój. U dzieci poprawia się motoryka na linii ręka – oko,zauważa się lepszą regulację emocji oraz ogólny rozwój poznawczy, uwzględniający szybkość reakcji, widzenie, koncentrację i rozpoznawanie bodźców. Przy projektowaniu gry zwrócono uwagę na to, by uwzględnić te elementy – mówi Witold Siekierzyński, psycholog współpracujący z Macro Games SA.


Premiera gry odbyła się na targach motoryzacyjnych Moto EXPO XXI w strefie dziecięcej, gdzie najmłodsi mieli okazję spędzić czas m.in. w świecie Minecraft – grając, rysując, kolorując oraz biorąc udział w zabawach i animacjach specjalnie przygotowanych przez zespół Mycraft.pl – największego i najstarszego w Polsce centrum społeczności Minecraft. Cukierowo spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem. Rodzice zachwalali nie tylko prostotę gry, ale też przyjazną dla dziecięcego oka szatę graficzną.

Cukierowo - screen z gry

Już pod koniec miesiąca graczom udostępniona zostanie dodatkowa funkcjonalność, dająca możliwość uzyskania specjalnych bonusów. Pilotaż tej akcji został zaplanowany we współpracy z operatorem sieci telefonii komórkowej T-Mobile.

Cukierowo - screen z gry

Aplikacja jest już dostępna dla urządzeń opartych o system Android, jednak wkrótce cieszyć będą nią się mogli również użytkownicy systemu iOS. Grę można pobrać w sklepie Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj
  • jakubas

    Ludzie różnie piszą, ale akurat to, że gry wpływają na rozwój jest przecież totalnie oczywiste. Mam Cukierowo na swoim smartfonie, ale główni gra mój syn. Przecież, żeby przeskoczyć kolejny poziom trzeba te czynności wykonywać szybciej, lepiej, dokładniej. Logiczne, że dziecko w pewien sposób się tak rozwija, ale oczywiście nie dotyczy to wszystkich gier. Niektóre są przesadzone.

    • Gość

      Rozwija zręczność, ale jeżeli nie gra się z umiarem, zacofa dziecko społecznie.