[9 marca] Dzień w historii technologii

Tego dnia ktoś niechcący powiedział, że wymyślił Internet oraz największe firmy komputerowe założyły organizację PowerOpen Association Inc.

9 marca - Dzień w historii technologii

9 marca 1993: Powołano stowarzyszenie PowerOpen

Apple Computer Inc., Motorola Inc., IBM Corp. i cztery inne firmy komputerowe tworzą PowerOpen Association Inc., które ma na celu promowanie nowych technologii procesorów komputerowych w ramach przygotowań do wydania następnej generacji komputerów osobistych. Stowarzyszenie testowało również zgodność ze środowiskiem PowerOpen, co doprowadziło do powstania takich komputerów jak Apple PowerPC.

9 marca 1999: „Wymyśliłem Internet”

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Al Gore udzielając wywiadu w programie Late Edition w CNN powiedział: „W czasie mojej kadencji w Kongresie Stanów Zjednoczonych, miałem wpływ na tworzenie Internetu. Przeforsowałem cały szereg inicjatyw, które okazały się być ważne wzrostu gospodarczego, ochrony środowiska i poprawy naszego systemu edukacyjnego.” To oświadczenie było szeroko błędnie cytowane jako Wymyśliłem internet…

Cały transkrypt rozmowy znajduje się na stronie CNN.Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj