Snapchat świętuje Dzień Kobiet specjalnymi filtrami

Z okazji Dnia Kobiet użytkownicy Snapchata mogą wysłać snapa nakładając filtr z motywem nawiązującym do jednej z 3 znanych kobiet.

Filtry na Snapchacie z okazji Dnia Kobiet 2017

Snapchat ma naprawdę ciężko nawet jeśli działa w dobrej wierze i chce docenić znane postacie poprzez umieszczenie filtrów z nawiązującymi do nich filtrów. Ostatnio, po zamieszczeniu filtru z Bobem Marleyem oskarżano Snapchata o brak wrażliwości rasowej. Trzeba jednak mieć trochę rozsądku oraz dystansu i nie doszukiwać się złej woli. Dzisiaj z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, firma po raz kolejny zamieściła filtry okolicznościowe, tym razem z nawiązaniami do znanych kobiet.

Użytkownicy aplikacji Snapchat mogą wysyłać zdjęcia z nowymi filtrami nawiązującymi do sylwetek trzech znanych kobiet, którymi są: malarka Frida Kahlo, działaczka praw obywatelskich Rosa Parks i naukowiec Marie skłodowska-Curie.

Co ciekawe wielu użytkowników zastanawia filtr z Marią Skłodowską-Curie, gdzie dodawane są zlewki i zmienia się odcień oczu oraz wygładza się skóra… Choć wydaje się, że Snapchat miał dobre intencje, to nie dla wszytskich jest jasne, dlaczego filtr zmienia twarz w specyficzny sposób.

Filtr z Rosa Parks z kolei dodaje charakterystyczny toczek włosy i okulary,. Jeśli wybierzemy Fridę Kahlo to nasza twarz zamienia się w podobną do znanego autoportretu postać z kwiatami we włosach uplecionymi w koszyczek, wiszącymi kolczykami i podróżowionymi policzkami.

Dla wszystkich, którzy doszukują się w filtrach Snapchata złośliwości i braku szacunku radziłbym wziąć na wstrzymanie i potraktować ten gest jako upamiętnienie wspaniałych kobiet, o których życiorysie być może niewiele osób zdaje sobie sprawę. Niech takie akcje Snapchata będą też okazją do zapoznania się z sylwetkami i dokonaniami znanych osób.

Przeczytaj także: Jak włączyć animowane filtry w aplikacji Snapchat?

Obecnie filtry sa cały czas dostępne – zachęcam do ich wypróbowania i sprawdzenia życiorysów znanych kobiet, choćby w Wikipedii.

A z okazji tego wyjątkowego Dnia, w imieniu redakcji serwisu mobiRANK.pl, życzę wszystkim kobietom wszystkiego najlepszego!