Trampki Pie Tops do zamawiania pizzy?

Pizza Hut Pie Tops to buty do zamawiania pizzy guzikiem umieszczonym w języku – muszą mieć wytrzymałe podeszwy, żeby spalić kalorie…

Buty Pie Tops Pizza Hut do zamawiania pizzy

Pie Tops to nie są trampki przyszłości, ani żaden odjazdowy prototyp, który pojawił się na jakiejś platformie crowdfundingowej. Jest to produkt firmy Pizza Hut, który ma służyć do zamawiania pizzy po naciśnięciu jednego guzika umieszczonego w języku obuwia. Buty są prawdziwe, ręcznie szyte przez najlepszych szewców po okiem Dominica Chambrone’a.

Buty są także częścią kampanii reklamowej z udziałem emerytowanego koszykarza Granta Hilla, który jak mówi zjada mnóstwo pizzy w sieci Pizza Hut… Jestem pewien, że ten 44-letni sportowiec ma dość dobrą przemianę materii. Mimo to, mam podejrzenie, że nigdy nie skarżył się aby łatwo zamówić pizzę. Dzisiaj możemy to zrobić przez telefon, aplikację mobilną, Twittera, Facebook Messengera czy Amazon Echo…

Do listy technologicznych możliwości e-commerce’owych dołączają trampki do zamawiania pizzy. Pie Topsy mają wbudowany nadajnik Bluetooth, który synchronizuje się z urządzenia mobilnym i firmową aplikacją sieci restauracji Pizza Hut. Gdy użytkownik wciśnie odpowiedni język, raz lub dwa razy, to złoży zamówienie na zdefiniowane rodzaje pizzy – preferencje można dostosować w ustawieniach, aby uniknąć przypadkowego zamówienia pizzy.

Jednym z zabezpieczeń jest także powiadomieni push na smartfonie, które użytkownik musi otworzyć i potwierdzić zamówienie.  W rzeczywistości nie ma tutaj żadnej kosmicznej technologii, a raczej marketingowo opakowany one-button w stylowych butach. Zamawianie nie różni się zatem zbytnio od starej metody przez aplikację mobilną.

Logując się do konta Pizza Hut, należy pobrać aplikację, zsynchronizować parę adidasów przez Bluetootha, dodać kartę kredytową, schylić się do butów i nacisnąć przycisk, a następnie potwierdzić transakcję na smartfonie.

Przeczytaj także: Cyfrowe przyciski Dash Buttons Amazona na smartonie

Czyli nie jest to takie jedno przyciśnięcie, ale przynajmniej robi wrażenie. Ciężko powiedzieć, czy buty są wygodne, ale na pewno znajdą swoich amatorów.

Pie Topsy nie są dostępne w Polsce i chyba się nie pojawią, ale czemu o nich piszę? No cóż, wyścig technologiczny trwa w wielu branżach i dziedzinach. Czasem banalność elektroniki użytkowej i urządzeń wearables jest porażająca, ale mam nadzieję, że zamawiający pizze przez buty, zrobią z nich także inny użytek i nie będą oszczędzać w nich podeszwy.

Pizza Hut PIE TOPS - trampki do zamawiania pizzy

Niemniej buty wyglądają całkiem nieźle, gdyby nie logo sieciówki z pizzą :) Chodziłbym!

źródło: Thx Ewa K. via Engadget – Pizza-ordering Pie Tops sneakers are as good a reason as any to question your existence