Sklep Google Play obchodzi dzisiaj 5. urodziny!

Dzisiaj sklep z aplikacjami mobilnymi na Androida Google Play obchodzi swoje 5. urodziny – życzymy wszystkiego najlepszego i dziękujemy!

5. urodziny sklepu Google Play

Dokładnie 6 marca 2012 roku, firma Google uruchomiła swój sklep Google Play z aplikacjami, grami, filmami, programami telewizyjnymi, muzyką i książkami na urządzenia z systemem Android.

W ciągu pięciu lat, ze sklepu korzysta ponad miliard aktywnych użytkowników ze 190 krajów na świecie.  W Google Play można znaleźć miliony aplikacji mobilnych, 40 milionów piosenek, 5 milionów książek i więcej filmów niż kiedykolwiek. Google Play stał się również ważną platformą dystrybucji dla programistów aplikacji na Androida tworzących globalną społecznośc.

Z okazji swoich 5. urodzin, serwis opublikował TOP 5 najpopularniejszych (w USA) książek, gier mobilnych, aplikacji mobilnych i innych materiałów.

TOP 5 gier i aplikacji mobilnych w USA ze sklepu Google Play

Oto lista najpopularniejszych gier mobilnych, które najczęściej instalowali użytkownicy Androida w Stanach Zjednoczonych. O wielu z nich pisaliśmy w naszym serwisie (skorzystaj z wyszukiwarki).

  1. Candy Crush Saga
  2. Subway Surfers
  3. Temple Run 2
  4. Despicable Me
  5. Clash of Clans

Lista 5 najpopularniejszych aplikacji mobilnych:

  1. Facebook
  2. Facebook Messenger
  3. Pandora Radio
  4. Instagram
  5. Snapchat

Ze swojej strony życzę wszystkiego najlepszego i kolejnych wspaniałych lat działania dla sklepu Google Play!

źródło: Google Blog – Google Play Turns 5 Today!