42% użytkowników Netfixa ogląda seriale na smartfonach

Aż 42% użytkowników posiadających subskrypcję serwisu Netflix, ogląda filmy i seriale na smartfonach, tylko 27% na tabletach.

W ubiegłym tygodniu, prezes serwisu Netflix (CEO) Reed Hastings zapowiedział, że operatorzy komórkowi wkrótce będą zmuszeni do oferowania nielimitowanego transferu danych dla strumieniowanych treści wideo. Zapotrzebowanie na oglądanie telewizji online, VOD i innych treści na urządzeniach mobilnych jest coraz większe i ten operator, który wprowadzi taką ofertę do swoich planów taryfowych z pewnością może dużo ugrać.

Jeśli chodzi o urządzenia z których korzystają użytkownicy Netflixa do oglądania filmów i seriali, to preferowaną opcją pozostają komputery/laptopy, dzięki temu, że mają większe ekrany niż smartfony i tablety.

Ale odsetek użytkowników usługi oglądających filmy na smartfonach jest imponujący, bowiem stanowią oni już 42% wszystkich subskrybentów. Łatwo sobie wyobrazić jak bardzo może się ten odsetek zwiększyć, gdy operatorzy będą oferować nielimitowany transfer danych dla streamingu wideo (taką usługę oferuje już T-Mobile w niektórych krajach).

Dodatkowo sam Netflix wprowadza bezstratną kompresję wideo dla swoich treści, których pobranie na smartfona będzie znacznie szybsze. A to wszystko bez straty na jakości obrazu i dźwięku i przy znacznie mniejszych rozmiarach.

Serwis GWI zapytał użytkowników Netflixa, na jakich urządzeniach korzystali z serwisu w zeszłym miesiącu- wyniki przedstawiają się następująco:

  • kamputery/laptopy: 60%
  • smartfony: 42%
  • tablety: 27%

Co ciekawe na liście nie pojawiły się SmartTV, Apple TV i inne urządzenia podłączane do telewizora… A wydawało mi się, że te urządzenia są dla tego typu usług popularne…

Urządzenia, na których użytkownicy korzystają z Netflixa (4Q 2016)
Urządzenia, na których użytkownicy korzystają z Netflixa (4Q 2016)

źródło: GlobalWebIndex – 42% of Netflixers Use TV Subscription Services on Mobile