Spotify ma już 50 milionów subskrybentów

Muzyczny serwis streamingowy Spotify ma obecnie 50 mln użytkowników, którzy płacącą co miesiąc abonament za korzystanie z usługi.

Spotify ma już 50 mln subskrybentów

Serwis muzyczny Spotify istnieje od października 2008 roku, a jego liczba subskrybentów cały czas rośnie. We wrześniu ubiegłego roku, Spotify potwierdziło, że posiada 40 milionów abonentów. Dzisiaj firma oficjalnie ogłosił za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że Spotify ma już 50 milionów użytkowników płacących abonament za korzystanie z usługi.

Dla porównania, Apple potwierdziło, że usługa muzyczna Apple Music osiągnęła w grudniu ubiegłego roku 20 milionów abonentów. Masowy napływ nowych użytkowników mógł sprawić, że Apple Music ma obecnie około 23 mln abonentów.

Przeczytaj również: Wzrost użytkowników o 10 mln w Spotify i Apple Music

Jeśli chodzi o przyszłość usługi Spotify i kolejne nowości, to niedawno pojawiła się informacja, że serwis testowo wprowadza usługę Hi-Fi, czyli strumieniowe przesyłanie muzyki z bezstratną jakością dźwięku. Byłaby to jedna z wyróżniających funkcji, z której użytkownicy mogliby korzystać w cenie za pakiet Premium.

źródło: @Spotify