YouTube TV – nowa usługa telewizji na żywo od Google’a

Nowa usługa telewizji na żądania od Google’a – YouTube TV – możesz oglądać co chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz, ale na razie nie w Polsce…

YouTube TV (Google)

Google zapowiedziało dzisiaj nowa usługę wideo na żądanie o nazwie YouTube TV – w rzeczywistości jest to telewizja na żywo od czterech głównych sieci, która będzie dostępna wiosną tego roku w cenie 35 $ miesięcznie. Usługa będzie konkurować z innymi dostawcami takimi jak Sling TV i PlayStation Vue.

Pakiet bazowy będzie kosztować 35 $ miesięcznie. W ofercie znajda się kanały ABC, CBS, NBC i Fox, oraz Bravo, Syfy, ESPN i inne. W sumie przewiduje się, że pakiet będzie zawierał około 36 kanałów online.

W ofercie, zapewne dostępnej jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych mają znaleźć się także kanały z pakietów płatnej telewizji (z oferty AMC i Time Warner). Google jest podobno na etapie podpisywania umów i ma oferować w swojej usłudze kanały pokroju HBO.

Początkowy pakiet ma być ograniczony, ale Google ma funkcję cloud DVR z nieograniczoną przestrzenią – to coś, co do tej pory było dostępne tylko w PlayStation Vue. Będzie ona również obejmować system rekomendacji w oparciu o Google AI, a firma obiecuje niezawodność i skalowalność usługi.

Aplikacja mobilna telewizji na żywo od Google’a:

Aplikacja mobilna YouTube TV

YouTube TV będzie odrębną usługą od YouTube Red i będzie posiadać własną aplikację mobilną, bowiem usługa ma być nastawiona głównie na urządzenia mobilne, choć będzie można z niej korzystać na telewizorach i komputerach.

YouTube TV (landing page)

YouTube TV będzie najprawdopodobniej alternatywą dla użytkowników Hulu. Na razie na stronie usługi pod adresem internetowym tv.youtube.com nie ma zbyt wielu informacji – można za to zostawić swój adres e-mail i kod pocztowy, aby móc byc poinformowanym o starcie usługi w Twoim mieście – sądząc jednak po liście kanałów chodzi zapewne o Stany Zjednoczone.

Lista kanałów dostępnych w usłudze:

Lista kanałów w usłudze YouTube TV

źródło: YouTube Blog – Finally, live TV made for you, Google