LG X power2 – smartfon dla wymagających

Firma LG zaprezentowała na MWC 2017 roku udoskonaloną wersję modelu smartfona LG X power2 o wyjątkowej mocy.

LG X power2

Podczas trwających w Barcelonie targów Mobile World Congress 2017, firma LG Electronics zaprezentowała smartfon stworzony z myślą o osobach szukających urządzeń z wysoko wydajną baterią i dużym wyświetlaczem. Nowy model LG X power2 świetnie sprawdzi się podczas gier czy odtwarzania wymagających plików multimedialnych.

Każdy model z serii X wyposażono w unikalne funkcje, spotykane zwykle w najwyższej klasy smartfonach. Dzięki serii X od LG użytkownicy zyskują możliwości, które znacznie przewyższają te występujące w poprzednich wersjach produktów ze średniej półki cenowej. LG X power2 to pierwszy taki debiut w tym roku. Urządzenie wyposażono w wyjątkowo mocną baterię 4 500 mA, dzięki której użytkownicy, którzy często korzystają z aplikacji i gier pobierających dużo energii czy też oglądają na ekranie swoich smartfonów treści multimedialne, takie jak klipy czy filmy wideo, będą mogli cieszyć się rozrywką dłużej.

Model LG X power2 stworzono także dla konsumentów, którzy chcą zapomnieć o ładowaniu smartfona przez weekend. Kiedy bateria jest pełna, użytkownik LG X power2 może odtwarzać filmy przez około 15 godzin bez przerwy, przez 14 godzin wyświetlać wskazówki nawigacji, lub surfować po sieci przez 18 godzin. Co więcej, LG X power2 wyposażono w technologię szybkiego ładowania, dzięki czemu idealnie odpowiada potrzebom współczesnych użytkowników, którzy żyją w ciągłym biegu. Po godzinie ładowania bateria jest w połowie pełna. Aby naładować ją w całości, należy podłączyć ładowarkę na około 2 godziny, czyli dwukrotnie krócej niż w przypadku większości telefonów dostępnych na rynku.

LG X power2 został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz HD z technologią In-cell Touch, który zapewnia duży obraz o czystych, żywych kolorach. Co więcej, inżynierowie LG udoskonalili właściwości wyświetlania, dzięki czemu treści prezentowane na ekranie są dobrze widoczne także podczas korzystania z urządzenia na zewnątrz przy mocnym nasłonecznieniu. Dodatkowo, funkcja Comfort View redukuje ilość niebieskiego światła emitowanego przez ekran, które – jak potwierdzają badania – znacząco męczy wzrok. Dzięki niej czytanie e-booków czy internetowych komiksów jest wyjątkowo wygodne.

LG X power2 posiada szerokokątny obiektyw 5MP umieszczony powyżej wyświetlacza, który pozwala na robienie selfie oraz wefie, na których zmieści się nawet osiem osób – i to bez konieczności użycia selfie sticka. Znajdujący się z tyłu urządzenia aparat 13MP posiada funkcję Zero Shutter Lag, która eliminuje irytujące opóźnienie występujące między chwilą naciśnięcia przycisku migawki a rzeczywistym momentem uwiecznionym na fotografii. Dająca miękkie światło lampka LED skierowana do przodu rozjaśnia zdjęcia grupowe, zapewniając jakość niczym z profesjonalnego studia fotograficznego.

Unikalne możliwości UX opracowane przez LG na potrzeby robienia selfie, w jeszcze większym stopniu odróżniają LG X power2 od innych urządzeń dla szerokiej grupy odbiorców. Funkcja Auto Shot automatycznie wyzwala migawkę przedniego aparatu w chwili, gdy wykryje twarz. Z kolei Gesture Shot i Gesture Interval Shot odczytują i reagują na gesty, dzięki czemu użytkownicy nie muszą używać przycisku migawki, eliminując tym samym częstą przyczynę powstawania rozmazanych zdjęć. Opcja Quick Share umożliwia użytkownikom natychmiastowe udostępnienie zdjęć na ulubionym portalu społecznościowym za pomocą jednego stuknięcia w ekran.

LG X power2 ma najmocniejszą baterię ze wszystkich smartfonów LG. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się wieloma godzinami multimedialnej rozrywki oraz treściami wyświetlanymi na dużym ekranie, nie martwiąc się o stan akumulatora – mówi Juno Cho, prezes LG Electronics Mobile Communications Company – Sensem całej serii X jest wykorzystanie najlepszych technologii i zapewnienie doskonałej jakości. Obie te cechy są bardzo ważne dla współczesnych wymagających użytkowników smartfonów.

Zobacz także: LG G6 – smartfon zaprojektowany do kieszeni

Model LG X power2 zawita do Ameryki Południowej na początku marca, a wkrótce potem trafi na kluczowe rynki Stanów Zjednoczonych, Azji, Europy oraz innych regionów. Ceny ogłaszane będą po lokalnych premierach.

LG X power2 (czarny)

Specyfikacja techniczna LG X power2 (parametry)²

 • wyświetlacz: 5,5-calowy wyświetlacz HD z technologią In-cell Touch
 • procesor: Octa-Core 1,5 GHz
 • aparat: tylny 13 MP/ przedni 5 MP (szerokokątny/ lampa LED)
 • pamięć: RAM 2 GB/ ROM 16 GB/ Micro SD (nawet 2 TB)
 • bateria: 4500 mAh (wbudowana)
 • system operacyjny: Android 7.0 Nougat
 • wymiary: 154,7 x 78,1 x 8,4 mm
 • waga: 164 g
 • sieć: LTE / 3G / 2G
 • łączność: Wi-Fi (802.11 b, g, n) / Bluetooth 4.2 / USB 2.0
 • kolory: czerń tytanowa/ połyskujący tytanowy/ połyskujący złoty/ połyskujący niebieski
 • inne: złącze USB z funkcją OTG / czujnik żyroskopowy

¹ Na bazie wyników wewnętrznej symulacji. Żywotność baterii może różnić się w zależności od warunków sieciowych, sposobów użytkowania i innych czynników.

² W zależności od rynku funkcje mogą się różnić.

źródło: informacja prasowa