1000 inżynierów Apple’a pracują nad AR dla iPhone’a 8

Prawdopodobnie aż 1000 inżynierów Apple pracuje nad rozszerzoną rzeczywistością (AR) dla nowego modelu iPhone’a 8.

Według analityka Stevena Milunovicha i jego zespołu z UBS, rozszerzona rzeczywistość (AR. ang. augmented reality) będzie prawdopodobnie główną innowacją przyszłych produktów Apple’a.

W informacji opublikowanej przez serwis Business Insider, Milunovich pisze, że firma z Cupertino może posiadać ponad tysiąc inżynierów pracujących w Izraelu nad projektem rozszerzonej rzeczywistości. UBS przewiduje także, że Apple wdrożyć AR w iPhone’ie 8, który będzie miał podstawowe możliwości mapowania 3D. Firma miałaby także udostępnić pakiet do tworzenia oprogramowania dla twórców aplikacji, aby mogli skorzystać z funkcji AR.

Mapy Apple z funkcją rozszerzonej rzeczywistości (AR)

Tim Cook powiedział w wywiadzie dla The Independent, że rozszerzona rzeczywistość jest dla wszystkich i pewnie nie zawahają się jej wdrożyć. W przeciwieństwie do wirtualnej rzeczywistości (VR), która do prawidłowego działania wymaga urządzeń (zestawów) o dużych rozmiarach, rozszerzona rzeczywistość nakłada grafikę komputerową na widok w świecie rzeczywistym, który widziany jest przez kamerę.

Zestaw PlayStation VR od Sony na PlayStation 4, jest przykładem typowego produktu wirtualnej rzeczywistości, który pozwala użytkownikowi zanurzyć się w wyizolowanym świecie wirtualnym. HoloLens Microsoftu,z kolei to przykład urządzenia do AR.

Według patentu Apple, przyszła aplikacja Mapy będzie wspierać rozszerzoną rzeczywistość umożliwiając użytkownikom między innymi wyświetlanie nazw ulic, identyfikację zabytków i budynków w czasie rzeczywistym – wystarczy skierować kamerę smartfona w stronę interesującego nas celu.

Rozszerzona rzeczywistość może być jedną z podstawowych cech iPhone’a 8. Business Insider twierdził wcześniej, że Apple wbuduje funkcje AR bezpośrednio do aplikacji Aparat.

Z kolei analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo napisał niedawno, że iPhone 8 będzie zawierać rewolucyjny system kamer, zaprojektowany w taki sposób aby obsługiwać AR i wykrywanie 3D. Taka technologia umożliwiałaby zaawansowane uwierzytelnianie biometryczne związane ze skanowaniem twarzy i dodatkowym zabezpieczeniem odciskiem palca.

AR w aplikacji Mapy Apple w iPhone'ie 8(koncept)
AR w aplikacji Mapy Apple w iPhone’ie 8(koncept)

Przeczytaj również: W iPhone’ie 8 Touch ID zostanie zastąpiony „obszarem funkcyjnym”?

źródło: iDownloadBlog via Business Insider – UBS: Apple already has 1,000 engineers working on AR in Israel and a new product may appear on this year’s iPhone, Apple Insider – Calling augmented reality 'the next major innovation from Apple,’ UBS raises price target to $151