ZTE Giagabit Phone smartfon z prędkością pobierania do 1 Gb/s

ZTE  zaprezentował pierwszego na świecie smartfona Gigabit Phone 5. generacji, z możliwą prędkością pobierania aż do 1 Gb/s.

ZTE Gigabit Phone

ZTE, jeden liderów rynku smartfonów, po raz 13 pokazuje swoje najnowsze produkty. W tym roku pokazany został projekt „Gigabit Phone”, pierwszy na świecie smartfon, który umożliwia pobieranie danych z prędkością aż do 1Gb/s.

Firma ZTE niezależnie wdrożyła rozwiązanie Pre5G Giga+, które można zaimplementować w smartfonach i routerach. Odwiedzający stoisko ZTE będą mogli na własne oczy zobaczyć pobieranie danych z prędkością 1Gb/s na smartfonie „Gigabit Phone” i przekonać się tym samym, że firma ZTE jest liderem technologii 5-tej generacji zwanej z angielskiego “5uper Generation”.

Osiągnąć prędkość 1Gb/s

Smartfon ZTE Gigabit Phone, wyposażony jest w najnowszy processor firmy Qualcomm® model Snapdragon™ 835 ze zintegrowanym modemem Snapdragon X16 LTE. Aby osiągnąć prędkość 1GB/s, co daje nam 10-krotny wzrost szybkości pobierania względem początków technologii LTE, konieczne było zastosowanie technologii jednoczesnego użycia (agregacji) wielu pasm, anten w standardzie 4×4 MIMO i modulację 256-QAM.

Dzięki wykorzystaniu technologii 5G lub Pre5 Giga+ smartfon ZTE “Gigabit Phone” może pobierać dane ponad 3-krotnie szybciej, niż w najpopularniejszym dzisiaj standardzie LTE Cat6. Jest to kamień milowy w dziedzinie rozwoju sieci i przybliża masowe wdrożenie technologii sieci 5-tej generacji.

ZTE jest przekonane, że szybkość pobierania 1GB/s stanie się standardem, między innymi dzięki systemom i sieciom 5-tej generacji przygotowanych przez biura rozwojowe ZTE. Choć teraz jest to trudne do wyobrażenia, ale podniesie to możliwości korzystania ze smartfonów w sieci na niewyobrażalne dzisiaj poziomy.

Prędkość, która zmieni twoje życie  – zapomnij o aplikacjach

Technologia pokazana w smartfonie “Gigabit Phone” zmieni nasze przyzwyczajenia w korzystaniu ze smartfona i pozwoli na popularyzację takich rozwiązań jak panoramiczne wirtualne wideo 360°. To jednak nie koniec możliwości! Dostęp do danych w chmurze nie będzie się różnił od danych zapisanych lokalnie. Czeka nas również wyższa jakość rozrywki, szybki dostęp do muzyki i filmów w najwyższej jakości oraz usługa „Instant Apps”, która wyeliminuje potrzebę pobierania i instalowania aplikacji.

Skok jakościowy jaki niesie ze sobą smartfon „Gigabit Phone” nie tylko zrewolucjonizuje komunikację, ale jest ważnym fundamentem dla nowej ery mobilnej technologii 5G.

– Jesteśmy podekscytowani mogąc przedstawić pierwszy na świecie smartfon z prędkością pobierania do 1Gb/s. Dzięki nowemu urządzeniu, sposób w jaki ludzie pozostaną połączeni z siecią zostanie zmieniony na zawsze – powiedział rzecznik prasowy firmy ZTE. – Skoncentrowanie się na technologii 5-tej generacji jest jednym z kluczowych priorytetów globalnego rozwoju firmy ZTE. ZTE planuje wykorzystać swoje doświadczenie w technologii 5G we współpracy z rządami i partnerami biznesowymi w celu szybszego wejścia w nadchodzącą erę 5G.

Podczas targów MWC2017, ZTE skupił się na najnowszej ewolucji 5G, zaawansowanych zastosowaniach chmurowych, rozwijaniu Internetu rzeczy oraz urządzeniach o zapierającym dech wzornictwie.

źródło: informacja prasowa