iOS 10 zainstalowany na 79% iUrządzeń (luty 2017)

Mobilny system operacyjny iOS 10 zainstalowany jest obecnie na 79% aktywnych iPhone’ach iPadach i iPodach touch.

Nieco ponad pięć miesięcy od premiery system mobilny iOS 10 zainstalowany jest już na prawie 80% aktywnych urządzeń z iOS-em. Dane pochodzą z oficjalnych statystyk firmy Apple na podstawie odwiedzin sklepu Apple Store w poniedziałek 20 lutego 2017 roku.

Wersja systemu iOS 9 jest obecnie zainstalowana na 16% aktywnych iUrządzeń, natomiast 5% stanowią wcześniejsze wersje iOS-a.

Udział systemu iOS w lutym 2017 r. (wykres)
Udział systemu iOS w lutym 2017 r.

Przyjęcie systemu iOS 10 wydaje się być nieznacznie lepsze od iOS-a 9, który w tym samym okresie rok wcześniej osiągnął 77% instalacji. iOS 10 może osiągnąć jeszcze większy udział, gdy Apple wyda najnowsze uaktualnianie iOS 10.3, który jest w fazie beta testów. Aktualizacja przyniesie przede wszystkim nowy system plików APFS (Apple File System) i nową funkcję Find my AirPods.

Nowy iOS zawsze cieszy się lepszym przyjęciem niż Android. Najnowszy Android Nougat jest zainstalowany na zaledwie 1,2% aktywnych urządzeń z systemem Android, pomimo że udostępniony został publicznie już 6 miesięcy temu. Najlepszy udział ma  Android Lollipop, wydany w listopadzie 2014 roku, który zainstalowany jest na 32,9% aktywnych urządzeń z Androidem.

Dzięki temu, że Apple odpowiada za wydawanie oprogramowania, posiada przewagę na ekosystemem Androida. Aktualizacja systemu iOS jest dostępna do pobrania dla każdego użytkownika w tym samym czasie, a uporczywe powiadomienia o dostępności uaktualnienia nie dają o sobie zapomnieć.

źródło: Apple Developer