Fiszki Polityki − nowa aplikacja mobilna tygodnika

Tygodnik Polityka udostępnił dzisiaj swoją nową aplikację mobilną Fiszki Polityki na smartfony z Androidem i iOS-em.

Fiszki Polityki - logo aplikacji mobilnej

W środę 22 lutego, tygodnik Polityka udostępnił swoją nową aplikację mobilną Fiszki Polityki, która powstała jako zapotrzebowanie wersji mobilnej dla młodego pokolenia korzystającego z nowych technologii.

Nowa aplikacja zachowuje wartości i jakość dziennikarstwa znane z łamów tygodnika, a jednocześnie przedstawia treści Polityki w formie łatwo przyswajalnych i przyjemnych w dotyku (sic!) wirtualnych fiszek. Każda fiszka to konkretna informacja. Każdy stos fiszek to spory zasób wiedzy na wybrany temat. Wiedzę tę można przyswoić niejako mimochodem: w drodze do szkoły, na zajęcia czy do pracy, w kolejce do dziekanatu lub w oczekiwaniu na ulubioną kawę.

U podstaw Fiszek Polityki leży staranna selekcja. Redaktorzy serwują te tematy, które uważają za naprawdę ważne, aktualne, przydatne. Znaczenie ma każda fiszka:  zarówno przy dostosowanych do specyfiki smartfona pogłębionych artykułach, jak i w ekspresowych podsumowaniach dnia.

Dodatkowo redakcja zbiera opinie i uwagi czytelników na temat spraw bieżących. Ambicją zespołu, który pracował nad Fiszkami Polityki jest, żeby wokół aplikacji skupiła się  społeczność zainteresowana sprawami otaczającego nas świata. Wielką polityką i przyziemnymi lokalnymi wyzwaniami. Problemami całego globu i tymi, z którymi zmaga się polskie społeczeństwo oraz każdy z nas z osobna.

Dla kogo są Fiszki Polityki?

Fiszki Polityki powstały z myślą o rosnącej grupie osób, dla których smartfony stały się nie tylko głównym narzędziem komunikowania się i pracy, ale również źródłem wiedzy o ważnych wydarzeniach w Polsce i na świecie. A jednocześnie cenią swój czas i chcą wymieniać się poglądami w przyjaznej atmosferze.

Kto tworzy i redaguje Fiszkami Polityki?

Fiszki Polityki to kolejna po Polityce Cyfrowej oraz Polityce Insight propozycja tygodnika Polityka dla odbiorców jakościowego dziennikarstwa w świecie mediów cyfrowych. Na czele 4-osobowego zespołu przygotowującego Fiszki Polityki stoi Mariusz Herma, dziennikarz działu kultury Polityki i serwisu polityka.pl. Projekt graficzny aplikacji przygotował Maciej Blaźniak, którego prace gościły niedawno w Zachęcie.

Pomysł aplikacji docenili eksperci Google: projekt otrzymał dofinansowanie w ramach pierwszej edycji programu Digital News Initiative.

Ile kosztuje korzystanie z mobilnych Fiszek Polityki?

Aplikację można testować za darmo przez 30 dni logując się za pomocą mediów społecznościowych (Facebook, Google) lub e-maila. Po tym okresie pełny dostęp do treści wymaga wykupienia abonamentu na miesiąc lub kwartał odpowiednio za 9 lub 25 zł (ceny mogą się nieznacznie różnić w zależności od systemu operacyjnego). Użytkownik, który nie opłaci abonamentu, może przeczytać 10 artykułów miesięcznie.

Fiszki Polityki - screen aplikacji mobilnej

Fiszki Polityki dostępne są na urządzenia z systemami iOS oraz Android, możesz pobrać je klikając na poniższe przyciski do sklepów Google Play i App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Oficjalna strona internetowa aplikacji dostepna jest pod adresem: www.fiszkipolityki.pl

źródło: informacja prasowa, Tygodnik Polityka