Android Oreo – tak może nazywać się kolejna wersja Androida?

Wiceprezes Androida zasugerował na Twitterze, że kolejna wersja mobilnego systemu Android może nazywać się Oreo.

Android Oreo

Mam wrażenie, jakby Android Nougat dopiero wystartował, a w rzeczywistości zaprezentowano go podczas Google I/O w marcu ubiegłego roku. Podczas I/O 2017, wszyscy programiści oczekują już kolejnej wersji mobilnego systemu operacyjnego Google’a.

Szczerze mówiąc, wszyscy są ciekawi nowego Androida, i Google wie, że na razie nie chodzi o nowe funkcje, a o kolejną nazwę Androida 8. Oreo jest jednym z kandydatów, na który postawiło najwięcej osób, a teraz wygląda na to, że to będzie oficjalna nazwa ósemki.

Hiroshi Lockheimer, SVP Androida, Chrome OS and Play, zamieścił dzisiaj zdjęcie ciastek Oreo w jednym ze swoich wpisów na Twitterze. jest to wyraźna sugestia, że kolejna wersja będzie nazywać się Android Oreo. Jeśli brać pod uwagę zwyczajowy termin, kiedy Google oficjalnie ujawnia nową nazwę – to możemy być jej pewni na początku marca.

Należy pamiętać, że Lockheimer może się droczyć i wcale nie musi to być prawdę. Czy tweet został zamieszczony z przymrużeniem oka?

A to kolejny tweet z informacją o Androidzie Pocky, który miałby pojawić się w 2018 roku (sic!)

Oczywiście jesteśmy też ciekawi, co wersja Androida 8 Oreo (?) przyniesie i jakie funkcje zostaną tym razem dodane?  Ale o tym będziemy pisać po konferencji I/O 2017 :) Tymczasem najciekawsza jest nazwa.

Zobacz także: Google pyta internautów jak nazwać Androida N?

źródło: phoneArena – Android Oreo name sort of confirmed by Google executive