WWDC17 odbędzie się od 5 do 9 czerwca 2017 r.

Apple zapowiedziało tegoroczne wydarzenie WWDC 2017 dla programistów, które odbędzie się w dniach 5-9 czerwca w San Jose.

WWDC17 - San Jose, CA, 5-9 czerwca 2017

Firma Apple ogłosiła, że  ​​WWDC 2017 odbędzie się od poniedziałku do piątku 5-9 czerwca 2017 roku w , 5 czerwca McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii. Konferencja odbędzie się w tym miejscu po raz kolejny po 16 latach. Lokal położony jest zaledwie kilka minut drogi od siedziby Apple w Cupertino i jest w tym samym obszarze co kampus Apple’a. Tegoroczne WWDC zapewni deweloperom możliwość spotkań i rozmów z ponad 1000 inżynierami Apple.

Rejestracja rozpoczyna się w poniedziałek, 27 marca od godz. 10:00 rano czasu pacyficznego. Możliwość zakupu biletów na WWDC17 będzie przyznawana losowo. Osoby, które planują uczestniczyć na żywo podczas wydarzenia muszą być członkami Apple Developer Program na dzień 16 lutego 2017 r., o godz. 5:30 rano czasu pacyficznego. Bilety będą kosztować 1599 dolarów.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w wielu sesjach i warsztatach dla programistów, które poprowadzone zostaną przez specjalistów Apple’a oraz partnerów.

WWDC17 - konferencja Apple dla programistów (5-9 czerwca 2017 r.)

Podobnie jak w poprzednich latach, oczekuje się, że Apple zaprezentuje nowe wersje systemów iOS, macOS, tvOS i watchOS podczas prezentacji inauguracyjnej (Keynote), która odbędzie się pierwszego dnia. Gigant z Cupertino może ogłosić kilka nowych funkcji dla Apple Music, sklepu App Store, iCloud i usługi płatności mobilnych Apple Pay.

Chętni mogą zgłaszać swój udział już od początku przyszłego tygodnia na stronie: developer.apple.com/wwdc

Prezentacja otwierająca konferencję będzie transmitowana na żywo przez aplikację mobilną WWDC oraz stronę internetową Apple’a (szczegóły poznamy wkrótce).

źródło: Apple – WWDC, Apple’s Worldwide Developers Conference, returns to San Jose June 5-9, 2017