Zakończono filmowanie „Planet of the Apps”

Firma Apple zakończyła zdjęcia do swojego pierwszego programu „Planet of the Apps” o aplikacjach mobilnych i utalentowanych programistach.

Anonimowe źródło poinformowało, że firma Apple zakończyła filmowanie swojego programu pt. „Planet of the Apps”, który będzie skupiał się wokół talentów, ale tym razem z obszaru aplikacji mobilnych i programowania. Zdjęcia kręcone były niedaleko Hollywood w specjalnie przygotowanym dla Apple’a studio, które zostało rozebrane po zakończeniu projektu. Miejsce było zaprojektowane specjalnie na potrzeby projektu i jak nieoficjalnie wiadomo było utrzymane w charakterystycznym dla Apple’a stylu.

Planet of the Apps - Apple Music (logo)

Za produkcję „Planet of the Apps” odpowiadali Ben Silverman, Howard Owens i William Adams AKA will.i.am. Apple przeprowadziło w lipcu 2016 roku otwarty casting w poszukiwaniu programistów z San Francisco, Austin, Nowego Jorku i Los Angeles. W listopadzie wybrano osoby, które wzięły udział w przedsięwzięciu. Z ponad 100 tysięcy zgłoszeń wybrano tylko 100 do ostatecznego udziału w show.

Wybrańcy, którzy znaleźli sią w finałach byli pod bezpośrednią opieką jednego z czterech mentorów, którymi byli: Gary Vaynerchuk, Gwyneth Paltrow, Jessica Alba i will.i.am.

Aktualizacja 14.02.2017:
Oficjalna strona programu znajduje się pod adresem: www.planetoftheapps.com

Oficjalna strona programu planetoftheapps.com (?) w tym momencie nie ma nawet aktualnego certyfikatu, a po wejściu na nią wyświetlany jest komunikat: Thank you for visiting Planet of the Apps (…) Check back soon form more information.

Komunikat na oficjalnej stronie Planet of the Apps
W tym momencie, na stronie programu widoczny jest taki komunikat

Występy i popisy programistów przed szeroką publicznością to nie jest naturalne środowisko pracy osób zajmujących się tworzeniem aplikacji – ciekawe jak będzie wyglądał ostateczny materiał. Spróbujcie sobie wyobrazić, że w programie rozrywkowych, takim jak Mam talent, Must be the Music albo Idol występują programiści aplikacji mobilnych! Oprócz znanych liderów i jurorów program będzie prowadzić ktoś bardzo znany, ale to jak zwykle jest wielką tajemnicą.

Twórcy którzy dotarli do finału programu i wygrają pierwszy sezon otrzymają 10 milionów dolarów finansowania oraz specjalna sekcję w sklepie App Store. Tego typu przedsięwzięcie może być niezłym startem dla programistów, którzy mają świetne idee i sposób na realizację swoich projektów na systemy iOS, macOS, tvOS lub watchOS.

„Planet of the Apps” może być bardzo ambitnym i inspirującym programem, szczególnie dla kolejnego pokolenia twórców aplikacji. Niewiadomo, kiedy program będzie emitowany, całkiem możliwe, że dopiero podczas konferencji  WWDC 2017 dla programistów aplikacji na urządzenia Apple’a. Biorąc pod uwagę, że dopiero zakończono kręcenie zdjęć, potrzeba jeszcze dokonać montażu i wielu innych czynności z finalną emisją.

Program prawdopodobnie będzie dostępny za pośrednictwem jednego z seriwsów streamingowych Apple’a – podobnie jak inne treści tworzone przez firmę z Cupertino. Ta produkcja może być pierwszym krokiem firmy do tworzenia własnych produkcji filmowych i rozrywkowych – podobnie jak robi to Netflix.

źródło: Macrumors